huxa

Co děláte, když vidíte nežádoucí předměty na vozovce?

Už máme doma slušnou sbírku – dopravní kužel, který byl uprostřed pruhu na dálnici, patník, který byl v příkopu (v okolí dvou kilometrů žádná silnic, dokonce ani polňačky) a dnes jsem si přinesl zinkový sloupek, kterému se každý vyhýbal 🙂

  • Nebojte, vše hlásím, no, ŘSD si pro to přijet nechce 🙂

Nejlepší odpověď
dubraro

V první řadě se jim snažím vyhnout.
Sbírku si nevytvářím, musel bych v ní mít několik palet, zajíce, srnu, divoké prase, domácí prase, opilce na silnici ležícího, bicykl opilcem na silnici zapomenutý…

Další odpovědi
Kepler

Já jsem zatím uklidil jen jeden „předmět“, který ležel v noci uprostřed silnice. Mám hrůzu pomyslet, co by se stalo, kdybych si v kritický moment náhodou neposvítil dálkovým – jel jsem na motorce. Byl to totálně ožralý chlap, já jsem zpočátku myslel, že byl sražený autem. Hned jsem ho odtáhl do škarpy a volal 155, takže to dopadlo dobře. Ale kolena se mi klepala ještě dost dlouho potom.

still

Nedávno jsem na křižovatce Poděbradský a Kbelský sebral pozn. značku. Všichni přes ni jezdili jak blázni. Zaháknul jsem ji na sloup, aby byla vidět z auta a jel dál. Jel jsem na kole.

hapiky

Nevím jestli to ještě platí, ale řidič je povinen odstranit překážku na vozovce. Jednou na Zákrutě dělali test s umělým lehkým kamenem. Všichni jej objížděli, až jeden zastavil zrovna v okamžiku, kdy si kameraman vyměňoval kazetu v kameře. Chtěl jej odhodit, když zjistil že je to umělecké dílo hodil jej do kufru a test předčasně skončil.

mosoj

Vyhnu se jim. Z auta nevystupuji, mám se rád. To´t realita na našich silnicích.

Dochy

Jak kdy… na místní silnici povalená přenosná značka „pozor práce na silnici“ v tom těžkým podstavci – v noci, vyhnul jsem se jí jentaktak – protijedoucí vozidlo mně jednak částečně oslnilo, jednak dost omezilo prostor pro manévrování. Tak k té jsem se vrátil a dal ji nějak do pořádku. Když vidím něco na dálnici, tak se zpravidla jen vyhnu. Vracet se kvůli tomu kilometr nebudu. Pokud bych měl pocit, že jde o něco opravdu nebezpečného asi bych zkusil zavolat policajtům, ale zatím to snad bylo vždy něco typu kartonové krabice, kus hadru apod…