Avatar uživatele
Pokročilý

Co dělat v případě, že jeden z partnerů nechce mít děti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud mají partneři takto opačné představy o společné budoucnosti, myslím, že nemá smysl do takového vztahu vůbec vstupovat, a pokud už trvá, asi je jediným řešením rozchod a časem si najít někoho, kdo bude tu budoucnost vidět podobně.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Najít si takového, který je chce. Bohužel nemůžeme nikoho nutit, přemlouvat. Mohlo by se pak stát, že by k dětem neměl ten správný vztah. Každý vidí smysl života v něčem jiném, takže jediná rada je : tento vztah ukončit.


Avatar uživatele
Stříbrný

Najít si jiného partnera, možná se ti teď zdá, že je sobecký, zlý, ale věř tomu, že je stokrát lepší, když ti čestně řekne, že děti nechce, než aby v budoucnu jen platil výživné a neměl o dítě zájem. Jsou o tací, kteří svůj názor změní už během těhotenství, ale na to se nedá spoléhat, věř mi, že bys ani ty nebyla šťastná tak, jak bys chtěla být.
Doplňuji:
Teď mě tak napadlo, že jsem automaticky psala o tobě, jakože ty chceš a on ne, samozřejmě by mohlo jít i o jinou ženu, nebo muže, to je jasné.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud ten druhý děti chce nezbývá, než si najít jiného partnera :-)


Avatar uživatele

Rozejít se. Nemá smysl nutit toho druhého, aby ustoupil. Někdy stačí dát si navíc trochu času. Pokud nto ale nestačí, tak je zbytečnmé riziko si těhotenství na takovém partnerovi vynutit a potom čekat, že po narození dítěte se jeho postoj změní. Co když ne?
Dítě je dar a požehnání, a tak je k němu třeba přistupovat. Těhotenství by mělo být obdobím štěstí pro oba rodiče, ale hlavně pro toho nenarozeného tvorečka.
Je třeba zodpovědně se zamyslet nad tím, co svému dítěti do života přinesu, pokud si je na partnerovi vynutím. Rozhodně lepší je najít si partnera, který má k otázce rodičovství podobný postoj.


Avatar uživatele

Také bych radil, rozejít se.Pokud je tak sobecký v tomhle, tak jeho sobeckost se pak projeví v dalších případech vzájemného soužití (nucení dovolené, nepomáhání ve věcech v domácnosti atd.).


Avatar uživatele
Bronzový

Dítě můžeš maximálně oddálit, ale pak začnou tikat biologické hodiny a jeden nebo druhý bude mít chuť udělat si vlastního potomka. Já osobně bych potomka chtěl, aby pokračoval v mé cestě. Holt v nějakých případech jeden z partnerů nechce potomka. Určitě k tomu mají dobrý důvod. Možná by pomohla manipulace a zmanipulovat partnera pokud o něj nechceme přijít


Avatar uživatele
Stříbrný

Tady všichni toho dotyčného odsuzují. Že jsem použil mužský rod, neznamená, že ten, kdo nechce dítě je muž. Obecně se předpokládá, že dva lidé, kteří spolu chtějí žít, by měli mít také děti, pokud tomu nebrání nějaké zdravotní důvody. Ale důvody mohou být i jiné. Podle někoho sobecké. Třeba se někdo na to ještě necítí být rodič. V případě výhodného zaměstnání můžete přijít o práci, respektive nemůžete si přizpůsobit čas jak chcete, ale jak vyžaduje dítě. Zdravotní důvody nemusí být pouze nemožnost mít děti, nehovoříte o tom, zda chcete vlastní děti, nebo adoptované. Třeba se jeden z parterů bojí, že by dítě trpělo nějakou nemocí, která se v nějaké rodině může objevit. Příchodem dítěte už není vztah on a ona, ale je tam to dítě, a vztah on ona, už není takový. Tedy může být i obranná reakce. Není řečeno, zda parter nechce děti vůbec, nebo v současné době ne. Třeba se na to necítí morálně, finančně, odpovědně, pokud je mladý, nebo se bojí, že by si dítě neužil, protože je starý. Tento problém je třeba probrat ze všech stran a měli by si ho probrat především ti lidé, o které se jedná. Ale neřešit to způsobem, buď a nebo- nůž na krk. Jsou dvojice, které nemohou mít děti a nerozcházejí se.
Toto je situace, kdy jeden může používat rozumné argumenty, druhý argumenty citové a nemusí se shodnout. Silnější vyhrává. Pokud je silnější vztah mezi partnery, než touha jednoho po dítěti, zůstanou spolu a nebudou mít dítě. Pokud je silnější touha po tom mít děti, pak se rozejdou.


Avatar uživatele
Stříbrný

proč většina radí, ať si najde takového chlapa, co je chce?...Luciet přece neřekla, kdo děti nechce...třeba je nechce ona...


Avatar uživatele
Stříbrný

Jen přitakám ostatním. Oba partneři by se měli shodnout v otázce dětí. Když ne tak je bohužel jen nedobrá odpověď a ta zde také zazněla. Najít partnera, který má v této základní životní otázce stejný názor. A nejde jen muže, ale někdy zejména v poslední době i o ženy.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

Reezo u manipulaci bych asi nedoporučovala, dítě musí být milováno a proč někoho tlačit de něčeho, co sám nechce, nemá zájem milovat a zodpovědně se starat?

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1122
Zlatý marci1 872
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 461
Zlatý led 445
Zlatý zjentek 420

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.