Avatar uživatele
Stříbrný

Co dělat v případě neinformování od lékařů a jejich lhaní při hospitalizaci?

Lékař, který mne kontroloval, mi dovolil mít žilní katetr vydělán přes noc, pokud testy dopadnou dobře (již jednou jsem s ním spal a v noci jsem si docela poškodil místo vpichu), také mi tvrdil, že budu hospitalizován jen do zítra pouze na pozorování.
Po hospitalizaci na chirurgii v jednom pokoji s velmi vážnými případy mi bylo vnuceno erární oblečení (žádná zmínka o tom, že mohu mít vlastní pyžamo), katetr mi nikdo nechtěl vydělat a při vzpouzení proti zavedení kapačky "proti bolesti" mi bylo vyhrožováno příchodem doktora, který nedošel.
Ráno jsem měl hotovy všechny rozbory a vyšetření, přes dovolení doktora pohybu po oddělení mne sestry nechtěli pustit z pokoje, po žádosti o revers mi bylo sděleno, že s takovou si budu všechno platit sám, nikoliv pojišťovna. A až při předávání lékařské zprávy jsem se dozvěděl, že mne chtěli mít na pozorování 24 hodin (jen o dvě hodiny déle, než při žádání o revers, tedy při opouštění nemocnice mi chybělo do opuštění bez reversu jen pár desítek minut).

Mne se toto chování vůbec nelíbí, nemluvě o nočním buzení, vození na vozíku a přikazování k léčení na lůžku, přestože bych si raději sedl na židli (byl jsem na pozorování, bez jakýchkoliv projevů čehokoliv)


doplnění: Drap-naprosto souhlasím, ovšem s tím, že lékaři by měli nejlépe vědět, co za léky potřebuješ, případně vyšetření, co je pro tebe takto nejvhodnější. Což ovšem nic z toho, co jsem vyjmenoval, neodporuje.
Nelíbí se mi právě to, že lékař mi řekne něco a kdybych se neozval, děje se se mnou něco jiného. Poté lhaní a neinformování. Sám se v sociálních pracích teď ucházím o místo a učili jsme se, že máme být k pacientům/klientům upřímní a co nejlépe jim vše vysvětlit. Kdybych si dovolil byť jednu z mnou popisovaných věcí, klient odmítne zaplatit za mou službu a od vedení dostanu pokutu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

V současnosti se lékaři snaží jistit proti případným stížnostem ze strany pacienta.
Při nástupu do nemocnice (i na jeden den) vyplňuje pacient souhlas s hospitalizací, informovanost o léčebném postupu, opatření týkající se mimořádné situace (nutnost odběrů, infuze, transfuze apod.) a případnými riziky, spojenými s vyšetřením či léčbou.
Jestliže ve zmíněných formulářích zakroužkujete ano, a podpisem potvrdíte, s postupem souhlasíte a není možné se odvolávat ani na neinformovanost. Je vhodné ujasnit si vše ústně a teprve potom podepsat…
Stížnost je oprávněná, pokud s některou skutečností nesouhlasíte, písemně potvrdíte, a přesto bylo opatření provedeno, nebo jste formuláře nevyplňoval.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud se ti zacházení nelíbilo, můžeš si ztěžovat, nejlépe písemně , u vedení daného zařízení. A pro příště si třeba vybrat jinou nemocnici a jiného lékaře. Pokud ti vznikla újma, můžeš požadovat náhradu.
Osobně bych to ale neřešil, lékaři by měli nejlépe vědět co je potřeba.


Avatar uživatele
Bronzový

charta práv pacientov....pozite si body, ktoré porušili, a potom sa sťažujte

a je jedno, čo podpíšete, vaše práva to nijako neruší

huxa......povedali ste im, že sám ste soc. študent? nezačali byť hnusní potom?

bol iste na pozorovaní po nehode? súhlasili ste s tým? ak vám nič nebolo, boli ste asi pri plnom vedomí a plne príčetní......nie? to vás záchranka odviezla proti vašej vôli?

toto je na právnika......ten vám povie čo a ako......


Avatar uživatele

Obrátit se na právníka.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

Šidlo-dozvěděla se to pouze jedna sestra, které hned poté skončila služba, nejdříve byla nepříjemná (odmítl jsem jí infuzi paracetamolu), poté jsme si již v poklidu povídali, když mi odebírala krev (byl jsem na pozorování, se všemi testy jsem souhlasil, nikoliv podávání léků proti bolesti, když mě nic nebolelo-zbytečné podávání tišících léků).

Dostal jsem toto od policisty přikázané, sic v šoku, přesto jsem dokázal posoudit, že mi nic není kromě mírně podřeného předloktí.

Johana 56-toto znám, ovšem neinformování je nedovolené. I při nepříčetnosti pacienta v psychologické léčebně by se dle postupů měl informovat, že mu bude nasazena kazajka. Podávání léků proti bolesti v případě, že mě nejvíce bolí zapíchlá kanyla, nepovažuji za nutné. Také léčebný postup v případě, že jsem na pozorování a všechny vyšetření i rozbory dopadly dobře, nevidím. (co chcete léčit, když zatím vše nasvědčuje, že mi nic není?).

Děkuji za informaci o existenci charty práv pacientů, kouknu se na ně.

Avatar uživatele
Stříbrný

johana 56

Huxa - dík za objasnění.Na charitu taky určitě kouknu.

Takhle nějak to ale v praxi funguje.
O tom, že i vlastní pocity mohou zklamat, jsem se přesvědčila nedávno, když mě propouštěli z 'dospávačky’. Cítila se dobře, průběh po CA klidný. Než jsem stačila převzít zprávu, bylo všechno jinak a chtě nechtě tam musela zůstat další čtyři hodiny…

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4947
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2678
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2076
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.