Avatar uživatele
VaclavZeman

Co dělat s tím, že můj kamarád zapomíná spoustu věcí?

Občas se sejdeme na pivu (já pivo nepiji, dám si vždy kávu) a kecáme a diskutujeme. Ale kolikrát se stalo, že jsme si každý mysleli něco jiného a když se věc po pár dnech ověřila a já měl pravdu, tak tvrdil, že říkal úplně něco jiného. A poté si stál za svým. Kdyby to bylo jednou, tak neřeknu. Ale chudákovi se to děje pořád! Je možné, že má Alzheimera? Původně jsem to myslel jako humor, ale co když je to vážné? Znám i jednoho kluka ve škole a ten má hroznou paměť, ale má na to papíry. Co když to má můj kámoš taky? Tehdy se to neřešilo. Měl by si zajít k lékaři či psychologovi? Děkuju.

Zajímavá 0 před 230 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

To je jeho věc, ne tvoje a už vůbec ne naše.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Muze to byt i jeho charakter. Jsou lidi, kteri permanentne lzou a popiraji to, co drive rekli, anebo co rekl nekdo jiny.
Bohuzel, tihle lide lekare nevyhledavaji, protoze si mysli, ze maji vzdycky pravdu oni.
S timhle ty mu asi nepomuzes!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Měl by užívat gingo biloba. Pokud je to horší, tak kognitiva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arcimozek

S tím jdi k lékaři, my taky nejsme žádná psychologická poradna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud má tvůj kamarád problém s pamětí, mohla by to být jedna z možností. Pokud přechází v zápalné a nebojiš se konfliktu nebo si stěžuje na to, jak se zapomíná často, mohla by být dobrá návštěva lékaře nebo psychologa užitečná.

Přesto, paměťové potíže nemusí nutně signalizovat začátek Alzheimerovy choroby. Mnoho dalších faktorů, včetně stresu, nedostatku spánku, nedostatku fyzické námahy, stravy a příjmu tekutin, může ovlivnit naši schopnost dobře si pamatovat.

Zároveň, jak střízlivě připomínáme, paměť každého člověka má své vlastní jedinečné vlastnosti a tendence. Někteří lidé jsou schopni si pamatovat detaily z dávných událostí, zatímco jiní mají dobrou „výkonnou“ paměť a jsou schopni snadno si pamatovat a zvládat více úkolů najednou.

Pokud se obáváš o svého kamaráda, můžeš s ním promluvit o tom. Zeptej se ho, zda si také všiml jakýchkoli změn a zda jsi znepokojen. Pokud je, mohla by být návštěva lékaře dobrým krokem.

Pokud tvůj kamarád odmítá, že by měl jakýkoliv problém, možná bude lepší ho nechat na pokoji, pokud nezaznamenáš žádné další znepokojivé příznaky. Ne všechny problémy s pamětí jsou známkou vážného problému a někdy může být obtížné rozeznat, co je normální zapomnětlivost a co může být příznakem něčeho vážnějšího.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví