Co dělat s nevychovaným člověkem který je zlý?

Nejlepší odpověď
poa.li

Nepřistupovat na jeho hru. On pak začne své „ktivity“ směrovat jinam.

Další odpovědi
bolak

Těžko říct co se mnou, ale já už jinej nebudu…

Jedině snad poštvat na takovýho člověka labuť.

Ravenne

Ignorovat ho :).

terry

Záleží na to, jestli se musíte stýkat nebo ne.
Pokud to není nutné, omezila bych kontakt na minimum.

Damiana

Jestli ti na tom nějakým způsobem záleží – tak začít hledat důvod jeho negativního chování. U některých jedinců (zejména notorických kverulantů) je to ale zbytečné a „nervy v kýblu“ má nakonec jen ten, který ho chce pochopit. A ještě blbovi udělá radost, že se o něj asertivně zajímá a hýří empatií. Osobně bych si zlé a sprosté chování nenechala líbit od nikoho, tvrdě bych se ohradila a rozhodně bych ho neomlouvala. Jestli je ten člověk nešťastný a zatrpklý, dobře, ať si je, ale napadat jiného a ubližovat záměrně, to je drzost, kterou nepardonuji.

50centes

nic

anonym

Nevychovanost bych ani neomlouvala, ani netolerovala.

Horší je to s člověkem „zlým“. Proti špatným vlastnostem je nejúčinnější používat stejným způsobem špatné vlastnosti. Jenže na to musí mít člověk žaludek.
Tak trochu jinak – z nějakého důvodu Vám takový člověk přišel do života, aby Vás něco naučil. Pokaždé je to o tom, že si do života „přitáhneme“ to, co nejvíc potřebujeme. I kdyby to bylo jenom to, abychom se dokázali něčemu takovému bránit.
Zlý člověk Vám v něčem „nastavuje zrcadlo“, že něco děláte špatně, nebo spíše, že něco neděláte správně. Ne, k druhým lidem, ale sám k sobě.
Snažte se přijít na to, co Vás na tomto člověku rozčiluje nejvíc. Potom možná přijdete rychleji na způsob komunikace, který pro Vás bude nejvhodnější. Někdy pomůže si pohovořit, jindy je nejlepší řešení se takovému člověku raději vyhnout.