asistentka11

Co dělat? Minulý měsíc jsem vybrala i kontokorent. Mám účet u Sberbank. Jak ho mám dorovnat, když jsou pobočky zavřené?

Nejlepší odpověď
cochee

V tuto chvíli už je veřejně oznámeno, že Sběřbank na českém trhu končí. Jestli se nepletu, aktiva, která máš u banky, bude vyplácet přes Komerční banku fond pro pojištění vkladů, zatimco pasíva je třeba dál řešit (!) podle smlouvy, akorát nevím, s kým. Já jsem byl ve stejné situaci už dvakrát (Union Banka, Universal Banka) a pasiva jsem řešit nemusel, neměl jsem ani půjčku ani nesplacený kontokorent ani nic podobného.
dopl.: vzpomněl jsem si u sebe – to bylo tak, že s řešením pasiv se musel ex-klient čili věřitel obracet na správce konkurzní podstaty, tady možná bude taky nějaký podobný institut zaveden, i když se tak nebude nazývat, protože sběř banka neupadla do konkurzu, ukončila činnost z jiných důvodů (neschopnost dostát svým závazkům). Shrnutí článek viz Zdroj.

Zdroj: https://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/tuzemska-sberbank-konci-jak-ziskat-penize-zpet-co-s-hypotekou.html

Další odpovědi
nyjono

Založíš účet v jiné bance a peníze pošleš převodem.

Drap

Založit nový účet u nové banky a tam jim toto vše sdělit.