Luciášek32

Co delat, kdyz mam na koleji pripojeni k internetu jako „pevnou linku“?

je potreba koupit rourter nebo nejaky kabel?

Nejlepší odpověď
autacek

Jestli „pevnou linkou“ myslíš ethernetovou zásuvku, tak ti stačí ethernetový kabel.

https://www.go­ogle.cz/search?q=pat­ch+kabel&newwin­dow=1&biw=1280&bih=654&t­bm=shop&tbs=p_or­d:p&ei=fwjBWdWiK­sv5wAKIwqfQBQ&ved=0a­hUKEwiV3rmfm7HWAh­XLPFAKHQjhCVo­Quw0ItwIoAg

Pokud myslíš „pevnou linkou“ telefonní linku, což je krajně nepravděpodobné, pak příslušný modem a sjednaný tarif s operátorem.

O možnostech připojení k internetu se informuj na správě kolejí.

Další odpovědi
Arne1

A je to skutečně psáno jako „pevná linka“ ? Nebo je použitá jiná formulace ?
Ale v každém případě to bude pevné připojení Ethernetem, takže kabel s koncovkama RJ45, je to tak za 50Kč. Kupuj raději v počítačových obchodech, elektra jako například Datart nebo Okay budou zbytečně drahá. Pokud s tě budou ptát na kategorii, tak CAT 5 úplně postačí, vyšší nebude na škodu.

Pokud bys potřeboval připojit více zařízení a případně nějaké bezkabelové (mobil, tablet) tak ti správa počítačové sítě na kolejích sdělí podmínky. Většinou nemají rádi divoké připojování čehokoliv co někde seženeš do sítě.

PS: fcoop je totálně mimo, nikdo na žádné čkole nebude budovat takové blbosti jako jsou DSLAMy pro ADSL, to je totální nesmysl.

fcoop

http://www.dsl­.cz/jak-na-to/jak-se-pripojit-k-adsl