Co dělá vaše žena/přítelkyně, když si společně vymyslíte, že by bylo potřeba vymalovat atd.?

občas se setkávám s emancipovanými ženami a pokud dojde řeč na rovnoprávnost ve vztahu k domácnosti, tak se nějak nemůžeme shodnout.
otázka tedy přesněji zní. co dělá vaše drahá polovička, když se například svépomocí maluje, rekonstruuje a pod. společné bydlení?

moje přítelkyně například celý den sedí u PC, kouká na telku a když jí zbyde čas, tak by se nejraději ještě domluvila s kamarádkou na kávu 😁

pro rýpaly: nestěžuji si 🙂

jak jste na tom u vás?

musím se smát. Lahny si myslí, že mě vychoval kapitalismus. podle čeho soudí, že nemám průkaz LM,SSM,KSČ, nebo?

Nejlepší odpověď
anonym

pomáhá až moc

Naco stačím fyzicky sama, tak to udělám, když není nikdo doma, takže to vymalování, nebo úklid uhlí, to už mám dávno zasebou a sama, nečekám nikdy, kdo mi pomůže, to bych se načekala, vyvrtám si díry do zdi kde potřebuju, sádruju, pokládala jsem i plovoučku, nahazovala, svařovala, to bylo sice pod dozorem, ale zvládla jsem i to, opravím si kapající kohoutek, cokoliv, jen elektřině moc nerozumím.Je zajímavý, že když něco doma děláme, já asistenci nepotřebuju, ale on po chvilce samostatné práce hned otravuje- můžeš mi to podržet? Mohla bys mi donýst…koukni, jestli je to rovně, nadzvedni to…to je porát něco, já když něco dělám, tak k tomu nikoho nemám a ani nechci, akorát by se tam motal, šikula jeden.

Další odpovědi
gecco

pomáhá dle možností

Dodal bych – pomáhá podle potřeby…
😉
Jen – pobavilo mne – „když si společně vymyslíte, že by bylo potřeba vymalovat“…
To mne ještě nikdy „společně“ nenapadlo – já ty šmouhy a špínu a kdovíco ještě na zdech prostě ´nevidím´…
😉
A ješte mne, v této souvislosti, pobavilo následné – máma zjistila, že nějak hůř vidí (šedý zákal) a tak si nechala vyměnit čočky – a pak mi říká – „já jsem tak nějak prokoukla, ono nebude nutné vymalovat všude“…
😉
;-DDD

anonym

nepomáhá, protože nechce

Chybí jiná možnost v anketě.
Pokud sedí tvá přítelkyně celý den u pc,jak jí zbývá čas na telku a ještě na kávu?,
pak ještě vymalovat,vždyť den nemá tolik hodin.
Kdyby si moje přítelkyně vymyslela,že chce malovat,tak jí rád koupím vercajch,jinak si to nechám udělat odborníky.

da ny

pomáhá až moc

Takové ženy přece bývají hýčkány :D
Hlavně, jestli ti ta tvoje připraví alespoň svačinu :D
Bílila a natírala jsem si nakonec (po nekončících věčných slibech) většinou raději sama (případně vypomohla kamarádka). Manžel ani přítel toho „nebyli schopni“ nebo jim to trvalo „tejden“ a nadělali zbytečně nehorázný nepořádek.. Snažila jsem se využít situace, kdy zmizeli do práce, na cvičení nebo služební cestu. Nepotřebovala jsem, aby doma překáželi, kibicovali, čučeli na TV apod.
🙂
Taťka maloval a uklidil celá léta všechno sám, když my s mamkou jsme byly o prázdninách u příbuzných.
U přátel, známých i v širší rodině to chodí tak, že ženy pomáhají podle svých fyzických sil. možností, schopností a umu :D Některé umí nakládat s flexou, položí plovoucí podlahu, dlažbu, obklady, tapetování je maličkost…
Záliba, nouze, nešika či lenoch přiměje ženu ovládat i devatero řemesel ;)
Z 90% se podílejí všechny alespoň na odstranění spouště – tedy úklidu (před i po malování).

brillant

pomáhá dle možností

Drap

pomáhá dle možností

Otázka je pro mne nesmyslná. Mou osobu nikdy nemůže samotnou napadnout, abych třeba maloval. To si vymyslí má žena a já to musím a nerad provést. Na ni je potom následný úklid.

anonym

pomáhá dle možností

Já maluji a ona po mně ihned uklízí, protože prý čerstvé cákance se lépe myjí když jsou čerstvé.Zaschlé dají více práce.
Ale jak je vidět, Vy jste vychování v kapitalismu, my s manželkou jsme dělali práci ( a děláme )vždy společně.A víš jaké je pak krásné milování po úklidu 50ti q uhlï, rozřezání, rozštípání a uklizení dřeva na zimu či po úklidu sena pro zvířectvo?
Oba vykoupanī, krásně unavenī, ale chuť na milování je u obou.
Zkrátka Vy nepochopíte, co je budovat domov společnou rukou.

isteron

pomáhá dle možností

Tibca1

pomáhá dle možností

štamgast

pomáhá dle možností

.

zjentek

pomáhá až moc

..vymejšlí barvy a ukazuje, jakou kam nanést ..kterou mám kam nanést ;q

anonym

pro boreczech
Usoudil jsem to z toho, že sedí u počítače a nepomáhá.
Od doby, co jsem se oženil jsme s manželkou dělali všechnu práci společně.Oba jsme to viděli u svých rodičů a tak to ani jednomu nepřišlo za těžko.Akorát já jsem směňoval, tak nėkteré práce musela manželka zvládnout sama s dětmi.
Nějak nemohu pochopit, že chlap pracuje a paní si sedí u počítače, kouká na TV apod.
Oba sdīlíme domácnost, tak se oba podílíme na domácích pracech a ne aby jeden pracoval a druhý zahálel (ano, může zahálet, ale pak ať nenadává když občas bude zahálet i ten druhý).