Serpens

Co člověk získá a zároveň ztratí, pokud se navždy rozhodne opustit svět sociálních sítí?

Které výhody a nevýhody z toho pro člověka plynou? A je dnešní společnost na sociálních sítích závislá?

Nejlepší odpověď
elkon

Získá klid a nemyslím, že něco ztratí. Mladí by to viděli jinak, většina je na soc. sítích závislá.

Další odpovědi
led

Závislosť na sociálnych sieťach deformuje myslenie ich užívateľov. Pokiaľ „žijete“ na sociálnych sieťach len v miere únosnosti, nie v „net-závislosti“ máte šancu ostať sami sebou.
Ak sa rozhodnete opustiť virtuálny svet postihne vás:
Strata: strata množstva virtuálnych „priateľov“, pre mnohých zmiznete z ich života
Zisk: pokoj mysle, možnosť žiť skutočný život… objavíte krásu života okolo seba

Funna

nevím co ztratí, protože netuším, proč být na sociální síti, když mám kolem sebe nevirtuální lidi a přátele (chápu, že i ti na druhé straně „kabelu“ nejsou virtuální, ale mít 1000 přátel na síti a žádného v reálu je fakt smutné)…a co ztrácí?…možnost prožít reálný život, fyzický kontakt s dalšími lidmi, schopnost neverbální komunikace, udělat si vlastní názor a úsudek (viz následování stupidních příkladů yutuberů), honí se v podstatě za bludem (za lajky a jsou kvůli tomu ohrozit i vlastní život), ztrácí anonimitu (ale to jim zjevně nevadí), ale nějak si neuvědomují, že každá informace je zneužitelná…a dalo by se toho napsat samozřejmě víc…
a jak to pak může s lidstvem dopadnout, to můžete zjistit ve filmu Náhradnící s B. Wilisem v hlavní roli…

PS: nejvíc mne fascinuji mladí (holka s klukem) co spolu sedí v hospodě, mlčí a čumí do mobilů…by mne zajímalo, proč tam chodí…