DreamCatcher

Co chce autor říci tímto citátem?

Pablo Ruiz Picasso
Chtěl bych žít s hromadou peněz jako chudý člověk.

Nejlepší odpověď
annas

Co myslel přesně Picasso, nevím.

Chápu to tak, že důležitější než peníze, je bohatství, které má v srdci.

Shromažďuje hmotné statky, ale j je ochotný se o ně s někým podělit. Nelituje je vydat třeba za to, co mu přináší radost, krásu v duši. Uznává jiné hodnoty než peníze, zmiňovanou krásuk sám ji tvoří.

Někdo má peníze, nedává to před ostatními najevo, žije relativně skromně.

Další odpovědi
anonym

Odhaduju – mít možnost si leccost zaplatit – a nepotřebovat to, neutrácet jen proto, že mohu – pokud nechci…
😉

Andělé

Cítím to takto:
I přes veškeré nabyté životní zkušenosti a moudra,chci dál přes toto bohatství zůstat sám sebou a nebýt pyšný člověk. Nemyslet si,že tím,že jsem nabyl životní moudrost jsem lepší než ty ostatní. Bohatství spočívá v získání moudra a né pýchy. 🙂

Prochellie

Asi koupit si co chci, ale být zároveň skromný a nerozmazlený.

NikkiHeat

Jedná se o kombinaci obou variant ale jen to dobré. Protože peníze mají své výhody ale bohužel své nevýhody a chudoba má také své výhody a nevýhody. Je potřeba znát výhody a nevýhody obou stavů. Autor citátu si přeje obě výhody poněkud utopicky spojit.

petra15

Miluji tento citat a ani se nedivim, ze tomu nerozumis…:-) Snad na to nekdy prijdes sam…:-)

arygnoc

naplýtvať.

čo potrebujem, si zaobstarať, i veľmi kvalitné (mám dosť peňazí), ale neplýtvať (načo sú mi 3 autá, 6 telefónov, celá krava na večeru [keď stačí steak], 300 párov topánok, …).

mať luxus ešte neznamená žiť okázalo – medzi tým je rozdiel, byť skromný a bohatý (chovať sa ako chudý človek) a byť bohatý a okázalý (záviďte, ja na to mám).

petra15

ty na to jiste mas---(hezky prispevek)---☺
---ja taky, a klidne to tady i povim, ale mimo né, naco? Je to kazdeho soukroma vec… Ja si kupuji jen kvalitni veci–at uz obleceni nebo kosmetiku(ale nejsem sberatelka se 70ti pary bot)ale zato jen malo-v mnozstvi, a jinak jsem skromna a lakoma–opravdu, a nejvic mne mrzi dat penize nekomu, komu nepatri–neboli podporit nejakeho smejda:-) Mam v tomto smeru i hodne prekazek–zeleznou vuli a zasady, ktere neporusuji ani kdyby trakare z nebe padaly…:-) aby si tady nekdo nemyslel, ze ode mne vymami foto nebo tel.c.,atd…a to je stve a jsou pak sprosti, ale to je pod moji uroven, a jsem rada, ze s nimi nemusim osobne jednat. Tak tolik k Picasovi…:-)---musi se to jen pochopit ☺

led

arygnoc máte Palček