Avatar uživatele
DreamCatcher

Co chce autor říci tímto citátem?

Pablo Ruiz Picasso
Chtěl bych žít s hromadou peněz jako chudý člověk.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, petra15, Prochellie před 3699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co myslel přesně Picasso, nevím.

Chápu to tak, že důležitější než peníze, je bohatství, které má v srdci.

Shromažďuje hmotné statky, ale j je ochotný se o ně s někým podělit. Nelituje je vydat třeba za to, co mu přináší radost, krásu v duši. Uznává jiné hodnoty než peníze, zmiňovanou krásuk sám ji tvoří.

Někdo má peníze, nedává to před ostatními najevo, žije relativně skromně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Odhaduju – mít možnost si leccost zaplatit – a nepotřebovat to, neutrácet jen proto, že mohu – pokud nechci…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andělé

Cítím to takto:
I přes veškeré nabyté životní zkušenosti a moudra,chci dál přes toto bohatství zůstat sám sebou a nebýt pyšný člověk. Nemyslet si,že tím,že jsem nabyl životní moudrost jsem lepší než ty ostatní. Bohatství spočívá v získání moudra a né pýchy. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prochellie

Asi koupit si co chci, ale být zároveň skromný a nerozmazlený.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Jedná se o kombinaci obou variant ale jen to dobré. Protože peníze mají své výhody ale bohužel své nevýhody a chudoba má také své výhody a nevýhody. Je potřeba znát výhody a nevýhody obou stavů. Autor citátu si přeje obě výhody poněkud utopicky spojit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Miluji tento citat a ani se nedivim, ze tomu nerozumis…:-) Snad na to nekdy prijdes sam…:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

naplýtvať.

čo potrebujem, si zaobstarať, i veľmi kvalitné (mám dosť peňazí), ale neplýtvať (načo sú mi 3 autá, 6 telefónov, celá krava na večeru [keď stačí steak], 300 párov topánok, …).

mať luxus ešte neznamená žiť okázalo – medzi tým je rozdiel, byť skromný a bohatý (chovať sa ako chudý človek) a byť bohatý a okázalý (záviďte, ja na to mám).

před 3699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

ty na to jiste mas---(hezky prispevek)---☺
---ja taky, a klidne to tady i povim, ale mimo né, naco? Je to kazdeho soukroma vec… Ja si kupuji jen kvalitni veci–at uz obleceni nebo kosmetiku(ale nejsem sberatelka se 70ti pary bot)ale zato jen malo-v mnozstvi, a jinak jsem skromna a lakoma–opravdu, a nejvic mne mrzi dat penize nekomu, komu nepatri–neboli podporit nejakeho smejda:-) Mam v tomto smeru i hodne prekazek–zeleznou vuli a zasady, ktere neporusuji ani kdyby trakare z nebe padaly…:-) aby si tady nekdo nemyslel, ze ode mne vymami foto nebo tel.c.,atd…a to je stve a jsou pak sprosti, ale to je pod moji uroven, a jsem rada, ze s nimi nemusim osobne jednat. Tak tolik k Picasovi…:-)---musi se to jen pochopit ☺

před 3699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

arygnoc máte Palček

před 3699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek