_136

CO ČESKU PŘINESOU UKRAJINCI?

🔴 Podělte se s námi o váš názor.🖊️

Nejlepší odpověď
Alesh

Co bys chtěl? Výslužku nebo co? Jsou tu, protože u nich je válka, jestli ti to uniklo. Takovéto dotazy jsou nejen zbytečné, ale především trapné a ubohé, a jejich jediným smyslem je vytvářet nepřátelské pocity. Já jsem osobně rád, že nemusím řešit takové problémy, jaké mají oni. Fakt je lituju.

Další odpovědi
aliendrone

To, co je potřeba (z hlediska systému). Ukrajinci NEJSOU příčinou, jsou jen důsledkem. Kdyby to nebyli oni, tak to budou „trpící“ bubakini nebo samopalláhové a z tohoto hlediska jsme s UKáčky nedopadli nejhůře. :)

Bylo to prostě nevyhnutelné. Stejně jako když s autem v zatáče nezatočíš, nemá smysl se divit, že vyjedeš ze silnice. Dostaneš se tam, kam jsi chtěl, no. :)

Jako se vším, vždycky někdo vydělá a někdo zákonitě MUSÍ prodělat. Nezbývá než si dávat pozor, abys byl na té vydělávající straně. A na „podivuhodný“ fakt, že zhusta nejvíce tleskají a jásají ti, kteří NEJVÍCE ponesou důsledky se neohlížej, kdo chce kam, pomozme mu tam. Hledat negativa – PROČ? I bez toho se „najdou“ (přihlásí se) sama, to je tutovka, věř mi. Hledej způsoby, jak z toho těžit, to je celý kumšt a budeš v pohodě. A ti, co to nevyhnutelně „odskáčou“? Ruku na srdce – na ně kálí Bílý Tesák! ;) :D :D

hapiky

On se tazatel jen ptá, a Vy se už čertíte.
Já bych tu otázku formuloval jinak: Bude převažovat přínos, nebo negativa. Otázka je jen ten poměr +a-. Já myslím, že bude hodně převažovat plus.
Česko může uživit 15mil.obyvatel.
Když se dívám na ten průvodní obrázek, tak Česku žádné přelidnění nehrozí.

paul1

Možná změnu myšlení u hodně lidí. Doufám, že tak zvaně procitnou, nebo se probudí.
Hodně lidí žilo v omylu. Hodně v omylu zůstane. Ale řeči o slovanské vzájemnosti, o boji za mír atd., čím nás živili v předešlém režimu už teď vypadají zásadně jinak.

led

Nielen v ČR ale aj v iných krajinách, už priniesli krásnu zámienku na zdôvodnenie nesplnenia predvolebných sľubov a dvíhania cien: pretože Putin, pretože Utečenci z Ukrajiny (aj keď u mnohých platí skôr označenie „ekonomickí presídlenci“), lebo Slnko, lebo, lebo… pretože (parafrázujem slová mimozemského imigranta aliendrona) „v Evropě kálí Bílý Tesák!“

Arne1

Dobré i zlé, tak jako ostatně všechno. Mnohde je budou vítat s otevřenou náručí, spousta profesí si díky nim polepší. A Ukrajinci nejsou žádní negramoti nebo barbaři.

da ny

Pocit užitečnosti (pomoc), rozčarování (lidé jsou různé nátury), obrovskou finanční zátěž pro stát, pro občany zhoršení ekonomické situace a životní úrovně ( díky „válce“ zdražování všeho), což má v rukou částečně vláda…
Někde příliv pracovních sil = tedy i pomoc, v některých službách, průmyslových odvětvích, zemědělství.
„Ozdravení krve“ některých národů, rozvrácená manželství/svazky (zlatokopky), v evropských zemích.

Ukrajinci, kteří tady u nás (KV kraj) žijé 15 a více let, se přívalu válečných uprchlíků i děsí (ne ti, kde se konečně sloučily rodiny). Jsou mezi nimi lidé z různých sociálních vrstev (od Židů, po tzv. bílé cikány). S odlišnou kulturou i mentalitou.
Zkušenosti jsou zatím různé. Ty naše 4 o školu a práci zatím zájem nejeví.
Známý má v bytě (přestěhovali se do domku) mladší babičku s dcerou a roční vnučkou. Spí na matracích, jsou tiché, vděčné. Babička hlídá vnučku. Dcera pracuje v LDN, jako sanitářka (je asi zdravotní sestra).
Pacientka, věčná „sluníčkářka“ pomáhá na PÚ v Kraslicích. Je rozčarovaná. Valná část přichází „poze“ pro „děngi“ (doslova s tou nataženou dlaní). Nic jiného, je nezajímá, nenabízejí, nezařazují se
Na pohotovost přišla paní ukrajinské národnosti, navoněná, zlatem ověšená. V AJ se dožadovala, vyšetření USG, CT. magnetické rezonance, laboratorního vyšetření aj.. Dostavila se bez obtíží. Lékařka jí vysvětlila, že o léčbě a postupu v ČR rozhoduje lékař. Ž epřišla na pohotovost, kde se řeší akutní případy, zdravotní problémy. Ukrajinka začala ječet, rozčilovat se a že si bude stěžovat a tedy pojede do Prahy! Paní doktorka už na to jen řekla, ať jede třeba do zadele…

Bohužel negativní zkušenosti začínají převažovat. Přišli sem lidé v několika vlnách. Přicházejí lidé/různé nátury, bohatí, chudí. V autech, s kuframa a také s igelitkou s dítětem v náručí
Pro ty vzdělanější a vazbami jinde, jsme jen tranzitní zemí. Pro některé zlatý důl a přístup do EU zemí. Pro jiné životní záchrana a naděje. Případně dočasné útočiště.

da ny

Dovětek :)
Mimo jiné, Vary jsou už plné luxusních aut s ukrajinskou značkou. Hotový autosalon.
Od té doby (8 – 5 let), co „vycouvalo“ mnoho Ruských Židů, podnikatelů a boháčů (ale i lázeňských hostů), se opět objevil luxus v některých částech města. Ruské vystřídali ti ukrajinští. Jaká je situace v Mariánských Lázních nebo v Praze netuším

led

hapiky, ak názor Alesha vám pripadá ako „čertenie“, čo je potom podľa vás to skutočné čertenie?
Právo slobodne vyjadriť svoj názor tu nie je zakázaný. Aspoň som ten zákaz na stránke " www.odpovedi.cz " nenašla. Okrem vášho „názoru“ a podobných užívateľských názorových príkazov a zákazov.
Otázka je názorová, preto aj odpoveď môže byť názorová.
Alesh odpovedal na názorovú otázku a vyjadril svoj názor. Rovnako ako aj aliendrone aj ja sme tu vyjadrili svoj názor na názorovú otázku.

hapiky

Led: Čertit se, znamená durdit se apod. to je slovník používaný čerty a Vy, jako vyslankyně onoho světa neovládáte jejich slovník? Pořád nevím, jestli Vás máme tady za odměnu a Vy jste tady za trest, nebo snad opačně?

led

hapiky ! Toto ste prehnali! To si vyprosujem!
Ak niečo dovolím jednému, to neznamená, že to isté dovolím inému. Aliendrone má k tomu odo mňa súhlas. Ale vy nie!

hapiky

led: To ale není fér. Je to stejné jako s přezdívkou: Jeden ji dá a všichni ji používají a dotyčný málokdy (i přes protesty) tomu zabrání. Jestli je Vám to tak nemilé, tak to klidně smažte.