Co byste udělali, kdyby vám za podanou ruku bylo dáno po tlamě?

Kamarád chtěl na nějaký čas, abychom se ujmuli jeho 3 potkanů. My jich chováme 23 – v udržované čisté kleci, se skeněným pítkem – které nemohou prokousat a tedy s potkany máme velmi dobré zkušenosti. Peklo začalo brzy. Přitáhl 3 potkany ve velké kleci, s KARTŃOVÝM základem. 3 zcela očekávatelně prokousané díry tedy překryl igelitem a já si jich hned nevšiml. Ono ostatně na setkání přišel o hodinu později, tedy při hektickém předání nebylo čas si vše prohlédnout. Strávil jsem tedy značnou dobu čekáním na něj, chodil jsem od zastávky k zastávce, … No nic. Po čase se projevila značná plíseň a všudypřítomná moč neuvěřitelným smradem. Nakonec k nim přiložené pítko vyjevilo svou značnou podélnou prasklinu. Výsledek?

Úklid, přesun do nouzové (malé) klece – lovení po bytě, větrání (klec letěla hned pryč) a shánění pítka, které pro další krysy už nemáme.

Prosím – takto bychom to měli strpět několik týdnů.

Odpovědi
nyjono

Tvoje chyba.
Jestli to je kamarád, je pravděpodobné, že se vídáte občas i u něj doma. A tam sis mohl něchto chyb všimnout.
Pokud se moc nevídáte, měl sis to ověřit před předáním.
Jinak to asi není kamarád ale jen známý a platí to samé, kontrola před předáním.
Za další, takovému chovateli zvířata nepatří a už bys mu je ani neměl vracet.
Nechat odděleně od vašich – důvod aby se neprali (než si zvyknou) a také karanténa před případnými nemocemi.

hapiky

Spočítal bych si zuby.

Mc Merkurion

… ne nadarmo se říká: pro dobrotu na žebrotu …