pusinka50

Co byste poradili? Omlouvám se za poněkud nechutný popis.

Mám 2 dny otevřenou ránu ve spodní části tříslí. Včera pouštěla hnis a trošku krve. Mazala jsem to včera Infadolanem, ten je podle letáčku i pro děti, i na kožní ranky, i na bércové vředy. Chyba asi byla, že jsem to mazání překrývala obyčejnými odličovacími tampony a ne sterilní gázou. Protože dnes se mi ranka cca 1 cm délky zvětšila možná víc jak na 2 cm délky, no koukám tam pomocí zrcadla, tak velikost je zkreslená. Nekrvácí, vypadá to jako otevřený rozšklebený beďar, ale místo je suché, jen je vrchní část kůže rozšklebená a rána je otevřená asi do masa, ale nekrvácí to, asi je to „zatažené“.
Asi chcete poradit jít ihned k lékaři, ale případně k jakému? Spíš bych volila pro nedostatek času zatím zkusit přes víkend nějakou lepší mast, ale která zabírá na otevřené rány? Podělte se se mnou o vaši zkušenost při otevřené ráně?

Nejlepší odpověď
badisko

pokud v ni byl hnis nebyla radne vycistena ..a je tam infekce pouzit dezinfekci…pokud mate tu moznost pouzil bych zlatobylovou mast …lepsi by byl jitrocel ale to by clovek musel povolat 12 mesicku do akce …pak se poptat v lekarne a nedavno jsem cetl tento clanek …http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/293484-cukr-zahoji-otevrene-rany-lepe-nez-antibiotika.html ale moc bych tomu neveril …ja mam sve bylinky susene a pouzivam predevsim ty …a k lekari jdu az je nejhur..
Doplňuji:
jinak pro priste …pokud nastane tato situace nebo podobna …vzit jitrocel kopinaty nadrtit a prez noc dat na ranu..obvazat strerulnim obvazem ci necim podobnym…latky v jitroceli ranu sviraji a vytahuji hnis tim se tvori dalsi a tak se rana cisti..rano odvazat umyt a nechat ranu volne ..na vecer dle potreby znova obvazat pouzit stejny postup..tohle je tusim Meruda …„Řekněte mi babikocko ma coze rany svira po cem clovek tezce ranen …prece neumira ? rany hoji otevrene carodejna jarni stava z jitrocele …:D …

Další odpovědi
GTA Andreas

Chirurgie. Jinak pilku na dřevo.

pusinka50

briketko, díky moc za radu, ale hemagel za 500 Kč + doprava za 600 Kč? To si snad tu ránu sešiju sama:-(

briketka10

a poštovné je pouhopouhých 85,–Kč
to není tolik někde žádají i 199,–Kč..

briketka10

oni tu mast prodávaji i v obyč.lékarně..

briketka10

nejlepší je Hemagel je drahý, ale nej :))
http://www.lekarna-tehotenstvi.cz/zbo­zi/hemagel-30g-58175?idvyrobce=-1&hledqs=hema­gel&gclid=CJet­kbzW2bUCFYJBzQod­xkUAVQ

Sůwa

badisko – rada skvělá, ale do jara je ještě daleko 🙂

badisko

suwa …jak kde me jak uz jsem nekde psal kvetou pred domen marcisky ..sviti slunicko a stromy uz taky zacinaj..jaro uz je tady

Sůwa

Jak ráda bych tomu věřila, ale moc to nevidím. Sice tu kvetou sněženky a čemeřice, ale ten jitrocel? 🙂