Kokoska100

Co byste dělali ,pokud byste měli 100.000 Kč?

Je to skutečně obrovské jmění, co byste dělali pokud byste touto částkou disponovali? Já bych nejspíš zemřel od infarktu.. :)

Co byste dělali pokud byste měly 100 000 Kč?

Ptáte se jen žen, nebo všech?

Nejlepší odpověď
Drap

Nic. To nejsou žádné velké peníze. Spousta lidí má vyšší měsíční mzdu.

Další odpovědi
cochee

Ale já mám sto tisíc korun (resp více). Nemyslím si, že bych dělal něco navíc proti pár dnům předtím, kdy jsem je neměl.

Pozn.: Že to FAKT NENÍ obrovské jmění svědčí to, že 100 000 Kč je málo na koupi nového auta.

Hufnágl

100 tisíc obrovské jmění? Takový dealer drog to má za pár dní, politik za 2 týdny! I kdybych je měl, vložil bych ty peníze vnoučátkům na účet.

PandaGrilCZ

.

Rokio

To není tak vysoká částka. Mám více než čtyřikrát tolik.

Pokud bych měl tuto sumu volně k dispozici (např. na běžném účtu), tak bych ji investoval pod dohledem mého finančního poradce. Řekl bych mu svoji investiční strategii a on by řekl na ní svůj názor a případně ji upravil.

Zde je moje investiční strategie:

  • 50.000 dluhopis firmy Pegas
  • 50.000 Kč akcie pěti velkých nadnárodních firem v poklesu

Nechal bych svého odborníka na finance vyjádřit jeho názor na moji investiční strategii.

DoTazatel

Je třeba si uvědomit, že tohle pravdu není žádná závratná suma – jsou to vlastně jen „drobné.“

Pokud máš práci, tak počkej a šetři 4 až 6 měsíců a přesně tuto částku budeš mít (záleží na tvé mzdě/platě a na tvých výdajích – pokud nějaké máš).
Poku budeš hromadit peníze a budeš se je snažit rychle shormáždit, tak že si k hlavní práci seženeš ještě nějakou vedlejší práci, brigádu, přívýdělek a nějaký jiný zdroj příjmů (na kterém nebudeš muset aktivně pracovat), tak tuto čáastku můžeš vydělat klidně i za dva tři měsíce (i dřív – záleží, co a jak budeš dělat).
Pokud si seženeš nějakou práci někde v zahraničí, která je na tom ekonomicky velmi dobře, tak např. někde si můžeš vydělat za měsíc i 400 000 Kč – s tím, že ti frima může klidně hradit ubytování i nějaké příspěvky na životní minimum. A tohle není žádná pohádka, je to fakt. Jen třeba někde mají statisícové mzdy – a to i třeba jako dělník, ale zato mají o něco vyšší náklady.. a celkově jinou měnu atd – ale zase třeba ne o moc než tady u nás- záleží taky kde. Ale zkrátka péo měsíci si vyděláš takovou sumu a hned přijedeš tady do česka a máš 400 tisíc plus mínus.

Dokonce ani milion není žádná velká částka (i když s ní už se dá toho udělat mnohem víc).

Předně by záleželo na celkové situaci v jaké bych byl – jaké už bych měl příjmy (a výdaje), jaký bych měl majetek (a to peněžní i nepeněžní) a až podle toho bych jednal. Pokud bych měl jen těch sto tisíc, tak bych s nimi nedělal nic (možná bych něco málo investoval do sebe). Ale určitě bych čekal až se tato suma zvýší, protože 100 000 vážně, ale vážně není „obrovské jmění,“ jak ty píšeš. Sorry za to, že to řeknu, ale myslet si to znamená mít naprosto totálně zanedbaný přehled a mínění o penězích (Ale jako vklidu, tak to má většina lidí. Plno lidí si třeba myslí, že kdyby vyhráli ve sportce třeba jen ten „obrovský“ milion Kč, tak už by nemuseli do konce života pracovat… :'D ). Lidi mají o penězích divné (minimální) představy a povědomí (to platí na celou ekonomiku a otázku peněz, fenanční gramotnost naprosto nulová nebo velmi zanedbatelná. Málokdo se totiž stará, aby se v otázce peněz dovzdělal, ale přitom penězům=práci obětují celý svůj život a téměř všechen svůj čas… zvláštní).

elkon

100000 dnes nejsou žádné peníze. Leží na účtě a jen kontroluji jak přibývají další.

Hufnágl

annas, stačilo se podívat do diskuze…

Hufnágl

I když dotaz zní pro ženy, chápu, že to je míněno pro všechny druhy lidí.