Avatar uživatele
Luss

Co byste dělali???!!!

Každá rada drahá… :( kamarádka pronajímá byt mladšímu páru s 3-letým dítětem. Vždy za ně jedná ten muž, nebyl s nimi žádný problém, plně dodržují smlouvu, platí včas. AŽ NA TO, že kamarádku kontaktovala sousedka, že ten muž ženu pravidelně bije a to prý až tak, že je to slyšet přes hrající TV do okloních bytů. Na zvonek a bouchání sousedů vše ztichne a nikdo neotvírá. Volali i policii, ti přijeli, nikdo neotevřel, nic se neozývalo, tak řekli, že nezmůžou nic, pokud to sama obět nenahlásí. Obět je ale zřejmě ve stavu, že se schovává a pomoci „nechce“. Kamarádka/majitelka bytu může přijít na kontrolu bytu, ale tím to hasne. Je to složité to tu detailně popisovat (např.vyměnil zámek). Jak byste postupovali, když by Vám nebyl lhostejný osud takové ženy a potažmo i dítěte!!!?? vypovězení smlouvy není řešení, bude jí jen řezat někde jinde. Co sociálka, odb.péče o dítě??? vždyť je v tom i ten prcek. Policie, to je takřka marné. Už byli voláni a k ničemu… díky
Doplňuji:
Omlouvam se za pozdni reakci, vsem dekuji za snahu a odpovedi! Kamaradka to dal resi ve spolupraci se sousedkou. Uvidime :( diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Luss

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, ReHu, annas, iwetax, AVATAR666 před 5083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Těžko pomáhat někomu,kdo o pomoc nestojí. Sociálku bych do toho moc nemontovala,nebo se taky může stát,že by bylo třeba vydáno předběžné opatření…dítě bylo umístěno do ústavu. Jinak pokud máte podezření na týrání dítěte,tak sociálku informujte,to je vaše povinnost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Nejdříve by měli podat oznámení ti sousedé kteří slyší ten křik.Ta paní která to pronajímá by těžko něco mohla dokázat když se tam nezdržuje.Ještě taková má osobní věc na závěr.Kdysi jsem měl kamarádku kterou její přítel surově mlátil – byl totiž alkoholik.Jednou jsem byl svědkem jak jí bije a zakročil jsem.To jsem ale neměl dělat,nebot se vše obrátilo proti mne a oba mne řekli at se nemontuju do jejich vztahu a co si to dovoluju.Síla co?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
atriplex

Kamarádka může maximálně podat písemné oznámení na policii či ještě lépe na státní zastupitelství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnr54

Možná by chtěla pomoc,ale má panickou hrůzu co bude následovat.Asi bych došla na sociálku a nahlásila bych,že mám podezření na týrani osoby.Vím o čem mluvím a netečnost sousedů je pro mne nepochopitelná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Zavolat znovu policii ajednat tak ,aby se do bytu dostali.Jde pravděpodobně o domácí nasilí a to je trestné.Nebo celo věc předat soudu.Ale když někdo nechce pomoc,pak je to těžké.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek