blablabla132

Co by stalo, kdybych zkratoval laboratorní zdroj?

Zkrat by byl úmyslný za účelem vytvoření elektromagnetu. Celkový výkon by byl okolo 30–900W (1–30V/30A).

Nejlepší odpověď
mosoj

Nic. Co by to bylo za zdroj aby neměl ochranu proti zkratu.

Další odpovědi
Dochy

Výkon by záležel i na té cívce co bys vytvořil. A připojení cívky elektromagnetu by se pravděpodobně nedalo označit jako zkrat.

Tyto laboratorní zdroje mají nastavitelné proudové omezení (mohou pracovat i jako stabilizovaný zdroj proudu). Zkrat jim neublíží.

Bacha pokud bys opravdu dosáhl na výkon který uvádíš. Dost silně by se Ti zahřívala cívka, je možné způsobit požár.

Jo a jestli Ti jde opravdu o ten zdroj na obrázku, tak:

  1. opravdu bys mu tím experimentem ublížit neměl
  2. S 30A zátěží máš smůlu, protože tento zdroj zvládá jen 5.

Cenobita

Tento zdroj není určený pro takové experimenty, mohlo by ho to poškodit. Kdysi jsme nechávali maznetizovat ferrity pro dynama pro letecké motory a prováděla to :

Mechanika Praha malešická 47

Zkuste se s nimi poradit. Je k tomu potřeba velmi silný zdroj. Provádělo se to velmi silným proudovým impulzem, který trval jen zlomek sekundy.