klob1

Výběr – Jaký zdroj laboratorní?

Zdravím,
asi nic moc, ale uvažuji nad Laboratorním zdojem, na oživování obvodů na plošných spojích a zkoušení součástek na plošném spoji. A jak je to jisté, nepotřebuji nic drahého, z důvodu rozpočtu.
Nejsem tak zběhlý v nakupování přístrojů, takže vím, že tu jste dál, a máte větší zkušenosti. Nebude s tím pracovat úplně každý den, takže profi to není potřeba, ale asi, aby to něco dokázalo dát. Ikdyž upřímně, jestli je také potřeba tolik ampér? Takže volím těch 5A a 30V kvůli napájení zesilovačů.

https://www.a­me.cz/Zdroj-laboratorni-Geti-GLPS-3005T-0-30V-0-5A-_d8407271_106­99.aspx

https://www.re­vizeshop.cz/U­NI-T-UTP3315TFL-Zdroj-laboratorni

https://shop.a­toselektro.cz/zdroj-laboratorni-geti-glps-3005-0-30v-0-5a_d243135.html

Děkuji za info a názor.

Odpovědi
dubraro

Určitě ti vyhoví kterýkoliv ze tvého výběru.
Zkus si také zjistit, jak je který zdroj chlazený, ten můj má dost hlučný, stále běžící ventilátor.

Hlada

Doporučuju sledovat Aukro. Zrovna teď je tam ZPA AUL 210 za 400,–. Občas se dá koupit Aritma TSZ75 (což je totéž) do 1 000 Kč.
Nedávno tam koupil známý dva zdroje 30V/5A od Poláka z Českého Těšína, který je dováží ve velkém za 1 267 + 125. Viděl jsem je, jsou malé, lehké, fungují normálně.

Edison

Já bych volil dvoukanálový, s galvanicky oddělenými výstupy. Další věcí je si projít návody, hlavně parametry. Důležité je, jak se zachová výstupní napětí při skokové změně zatížení. Jde o to, že některé zátěže nemaj rádi poklesy napětí při vlastním startu – v tom lepším případě se odstavěj. Dost dnešních zařízení má výkonový vstup, tedy s poklesem napětí jim roste proud. Takové zařízení se umí při startu rozkmitat, nebo i shořet. Další z téhož ranku je, jak se zachová výstupní napětí při odlehčení – aby nedocházelo k přepětím při odlehčení. Ono není zdroj jako zdroj a není sranda skutečně dobrý zdroj navrhnout.