vas999

Co by se stalo někomu, kdo by porušil fyzikální zákony?

Zavřeli by ho do fyzikálního vězení, svrhli do černé díry, vykázali z vesmíru? Nebo by ho nečekal žádný trest, ale naopak pocty za to, že se dokázal vzepřít celé fyzice?

PS: Berte tuhle otázku prosím jenom jako vtip.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdepak! Za popření domnělých fyzikálních zákonů se rozdávají Nobelovky!

Další odpovědi
anonym

Přírodním zákonům se vzpřit nelze, jste jim podřízen už jen na základě své existence. Kdybyste v tomto vesmíru existovat přestal, můžete je porušovat třeba všechny najednou, bohužel se o tom už nikdo nedozví 🙂

Něco úplně jiného je ale naše představa přírodních zákonů, kterou máme zanesenou v knihách a která je vždy velmi nepřesná a neúplná. To co si myslíme, že o přírodních zákonech víme běžně naráží na jevy a praktické experimenty, které nás nutí tuto představu přepracovat. I když se přepracování podaří, bylo by naivní domnívat se že nebude už nutné ji přepracovávat znovu. Vlastně tedy přírodní zákony ani neznáme, těžko se tak můžeme pohoršovat nad jejich porušováním …

Drap

Dobrý vtip, který postrádá humor

zjentek

Top my lidi nevíme!

Tomas006

xD zajímavá otázka…

No fyzikální zákony porušit nejde a i kdybychom si myslely že jsme je porušily tak bychom pravděpodobně narazily na fyzikální zákon který ještě nebyl objasnen.

Takže tohle máme. Pokud bych ted bral tvojí otázku jako vtip tak kdyby někdo udělal něco co by se nemělo tak by to dopadlo asi takhle:

Dejme tomu že porušíte rychlost jízdy na mezigalaktické dálnici a místo 70% c (rychlosti světla) byste cestoval např. 90% c, pravděpodobně by vás chytila galktická polcie která by vás dopravila na planetu známou jako planeta odpočinku. Tam byste se párkrát vyspal atd. atd. NEmá cenu o tomhle mluvit
protože fantazie je neomezená,

nicméně otázka je zajímavá 😁

vas999

Děkuji za veselé odpovědi.