Kepler

Co by se podle vás stalo, kdyby stát zakázal rozvody?

Nejlepší odpověď
zjentek

Něco jiného? Co asi?

No, … z každýho trošku, zřejmě by se taky i mnohem méně souložilo, si myslím… vidím to tak, že každý by nejspíš seděl doma na lehátku a místo šoustu vrtěl hlavou nad opačným pohlavím, oči v sloup. Tolik škody…přece s každým jablíčkem je třeba se laskat, než se scvrne a putuje do kompostu.

Další odpovědi
Drap

Něco jiného? Co asi?

Coby kdyby jsou pouhé dohady. Takováto reálná situace nemůže nastat. Je to nesmysl . Kdyby tomu tak přesto bylo, tak by se nestalo vůbec nic. Lidé by se i nadále rozcházeli a nežili spolu. V důsledku toho by se asi opravdu snížil počet sňatků, protože ti kteří se berou podruhé, potřetí atd, by odpadli.

Alesh

Něco jiného? Co asi?

Především by výrazně klesl počet uzavíraných sňatků.

ivzez

Něco jiného? Co asi?

Souhlasím s Aleshem > snížil by se počet civilních sňatků.
Počet církevních sňatků by se asi příliš nelišil.

Gonfaloniér

Něco jiného? Co asi?

Řekl bych, že všechno od každého. Pravděpodobně by se rozešli (neoficiálně – na papíře) nebo by spolu zůstali a naučili se spolu žít a překonávat problémy. Možná.. někteří by se zabili.
Dnes je „in“ se rozvádět. Nejlíp tak do 4 let. Lidi dnes tahají do všeho ego víc než kdy dřív a rozvádí se při každém trochu větším problému. Hned jak opadne počáteční zamilovanost se zvyšuje šance, že se brzy rozvedou. Lidi neumí vybudovat trvalý vztah na pevných základech (který se skutečně buduje, není to nic jako, že musí najít toho správného člověka, se kterým si dokonale padnou… takového ani nenajdou).

Jak jsem dnes četl na facebooku:
První rok manželství mluví muž a žena poslouchá.
Druhý rok mluví žena a posluchá muž.
Třetí rok mluví oba a poslouchají sousedé!
(A čtrvrý rok mluví oba a poslouchá soudce).