PetaKo

Co byste mi poradili na časté záněty, hlavně močového měchýře?

Nejlepší odpověď
Postmaster

Jak se léčí zánět močových cest? Léčba je klasická, podáváním antibiotik. Doba léčení se pohybuje od týdne do 14 dní a probíhá doma, v klidu a teple. Je potřeba vyléčit zánět komplexně, ne pouze jeho příznaky. Vyloučí se tak jiná onemocnění, jako jsou například nádory nebo močové kameny. V případě opakování zánětů močového měchýře je nutné vyšetření u urologa. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu, pije se urologický čaj nebo voda.

Platí na zánět močových cest domácí léčba?
Ano, léky na zánět močových cest mohou být i homeopatika nebo bylinky. Z bylinek jsou doporučeny nálevy, čaje nebo extrakty. Tinktury se připravují například z medvědího česneku, lichořeřišnice, zlatobýlu a dalších. Extrakty z brusinek obsahují různé doplňky stravy. Obsažené antioxidanty napomáhají s likvidací zánětu. Lék na močové cesty vhodně doplní také vitamín C, který zpomaluje růst bakterií.

Další odpovědi
Ametyst

Nejdřív je dobré dát si disciplínu v jídle a přestat jíst cukry a sladkosti, nebo bezmyšlenkovitě cokoliv. Vždycky radši pečivo z žitné mouky než z pšeničné, mléčné výrobky zakysané a ne ze sladkého mléka. Těmi „bílými jedy“ se záněty v těle dobře prodlužují, a pak obtížně léčí.

elkon

Extrakt (tinktura) z Lichořeřišnice větší. Podle návodu 3 × 20 kapek před jídlem na lžičku a trochu zapít. Pokud máte Lichořeřišnici na zahradě, můžete dělat salát z listů a přidat i květy. My ji konzumujeme i jen tak, když se projdeme po zahradě, utrhneme pár listů. Chuť je podobná ředkvičce.

paul1

Dobrý je také čaj z vrbovky malokvěté. Nám to roste okolo zdi jako plevel.

majki636

Na záněty je dobrá housenice čínská, tak bych vyzkoušela to pokud na ně trpíš nějak často.

IvkaH

Na toto jsou dobré přípravky od naturevia, tak se zkus podívat.

majki636

Ono až už je zánět močáku, tak je to pozdě, je potřeba brát i něco na prevenci. Na to jsou super třeba tady ty ampulky www.milujubio­.cz/flora-natura-klikva-bio-20-15ml?search_qu­ery=flora%20na­tura%20mocovy%20&fas­t_search=fs

PetaKo

Majki636: Kde si k té housenici přišla ?

Vercule

K té housenici, tak já si ji objednávám tady z toho obchodu, kde mají bio doplňky z funkčních hub https://www.hou­bicky.eu/house­nice-cinska-cordyceps-sinensis-120-kapsli/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PetaKo

Nevíš jestli tady toho výrobce mají i v lékárně nebo to musím objednat přes ten jejich eshop ?

IvkaH

Seženeš je buď v lékárně nebo mají i svůj eshop www.naturevia.cz