Avatar uživatele
22aa

Co budu dělat bez mobilů a jiných zařízení kvůli usb c?

Dobrý den.
Budu mít strach že EU zakáže nabíječky micro usb a jiné i konektory jack pro sluchátka.
Co já budu dělat bez mobilních telefonů?
Chodit na akce? Koukat na slabou lcd tv a kazit si oči mnohem hůř než u mobilů?
Nové filmy ani pohádky na lcd tv mě nezajímají místo mobilů když já na to mít nebudu?
Na nový mobil nemám peníze sundali mi stupen viz starých otázek.
Mbil s usb c stojí nejlevněji levný obyčejný 1000 kč.
Pošlu sem link.
Má to být na podzim. možná na konci roku
https://www.ro­ot.cz/zpravic­ky/jednotne-usb-c-nabijeni-bude-v-eu-od-konce-roku-2024-od-jara-2026-i-pro-notebooky/
Budou alespon redukce nebo převáděcí usb kabely např. usb c do micro usb?
Nebo datový kabel s 3mi druhy usb c,lightning a micro usb?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 76 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zase si stěžuješ? 🙄 Nota bene ještě na něco, co není?

Co můžeš dělat? Zde je demonstrativní výčet:

  • neřešit to. Pořád je určitá pravděpodobnost, že se toho nedožiješ – smrt je to jediné, čemu se nikdo nevyhneme.
  • Pořídit si pevnou linku.
  • Pořídit si pevný internet & VOIP telefon.
  • Jít, konečně, pracovat, abys měl na ten nový telefon!
  • Pořídit si telefon z bazaru.
  • Vydražit si použitý telefon na nějakém aukčním serveru od Kč 1.00 za částku, kterou budeš ochoten / schopen dát – např. na aukro.cz.
  • Vůbec nepoužívat telefon.
  • Přestěhovat se do země mimo EU.
  • Zajet si koupit telefon do země mimo EU.
  • Objednat si telefon ze země mimo EU online.
  • Vzít si prášek na hlavu pro pacienty s hlavou.
  • Zajet si do států, kde poskytují euthanasii, a tam se nechat uspat (ale, pozor, pojišťovna to neplatí!).
  • Koupit si novou nabíječku ke starému telefonu. Třeba nabíječky s Nokia konektorem se také prodávají a budou prodávat dál, není důvod, aby se neprodávaly nabíječky s mini USB standardu B konektorem – regulace se tejká jen nových zařízení.
  • Objednat si sám na sebe „Vasila s Igorem“, aby Tě „uklidili“.
  • Objednat si mobilní sebevražednou kapsli a použít ji podle návodu (https://echo2­4.cz/a/STrFw/­sebevrazedna-kapsle-doktor-smrt-predstavil-svuj-stroj-na-eutanazii-sam-si-vytiskni-na-3d-a-sam-se-zabij – ale pozor: pojišťovna to neplatí!).
  • Koupit si lano a pověsit se rovně.
  • Ukrást lano a pověsit se rovně.
  • Půjčit si lano a pověsit se rovně.
  • Prostě to neřešit a řešit to, až to bude potřeba řešit.

Sám si vyber! 🤪🤓😈

Věc můžeš řešit konstruktivně, nebo demagogicky. Já jsem Ti tu napsal 19 možných řešení, která rozhodně ten Tvůj „problém“ vyřeší. Ano, některá ho vyřeší jednou a pro vždy, stalinskou methodou „není člověk – není problém!“, nicméně vyřeší.

Můžeš, samozřejmě, dál hysterčit, kušnit a otravovat Luft všem kolem sebe. Jen tak dál: alespoň Tě dřív jebne a bude od Tebe pokoj! 😎

Upravil/a: Filip84

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?22aa Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

Pokud EU zavede jednotné USB-C nabíjení, tak to neznamená, že vaše zařízení s micro USB konektorem přestanou fungovat. Vaše starší zařízení s jinými konektory můžete dále používat bez problémů. Pokud si v budoucnu koupíte nový telefon, bude mít pravděpodobně USB-C konektor.

Pokud byste potřeboval připojit zařízení s různými konektory, můžete použít redukci nebo převodní kabel. Tyto příslušenství jsou dostupné na trhu a umožňují propojit zařízení s různými konektory.

Hlavním cílem EU je snížit množství elektronického odpadu tím, že výrobci budou mít jednotný konektor, takže pro každé nové zařízení nebude potřeba nová nabíječka. Proto se nebojte, vaše stávající zařízení budou fungovat i po tomto rozhodnutí.

Pokud si nemůžete dovolit nový telefon, možná byste mohl zvážit koupi ojetého nebo repasovaného telefonu. Tyto telefony jsou obecně levnější než zbrusu nové modely a často mají stejnou funkčnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Dej s tím pokoj. Na tohle se ptáš už minimálně potřetí. Žádnej zákaz normálních nabíječek ani microUSB konektorů nehrozí, jen nové telefony budou muset být nabitelné tím USB-C.
tzn.: za pár let si u-USB telefon nekoupíš, to ale neznamená že u-USB konektor, nebo kablíky s u-USB konektorem přestanou existovat.

Avatar uživatele
22aa

No tak to znamená že sluchátka s jackem i nabíječky jiné než usb c se dělá. No sláva. To znamená Slavíme konec zdravého života plné nudy což znaméná.
Já jsem závislý na mobilů a když nemám ani sluchátka s nabíječkou tak se nudím. Jako že se z toho zblázním kdybych to neměl. Kvůli 1. stupni důchodu a příspěvku jsem si rozbil dveře za tisícovku.

Avatar uživatele
Pepa25

Mikro USB je už dávno výběhový typ. Harmonizaci naopak vítám. Mikro USB nebyl moc dobrý konektor tím, že nebyl oboustranný, což vedlo k milionům zničených konektorů, když to někdo třeba potmě tam narval opačně. Redukce samozřejmě existují, všechny možné a mezi mikro USB a USB-C je jich hafo: https://www.al­za.cz/redukce-micro-usb-to-usb-c/18878541.htm

Avatar uživatele
22aa

Díky moc. Kdyby ne nokie tak to by bylo špatné.
Nokia mě zachránila před nudou.
Bude me mít ne jen já ale i verča i ostatní radost. Hlavně ti co makají za málo nebo dostávají od státu málo peněz.
Díky bohu!
Už budu možná na podzim roku 2024 slavit.
Děkuji.

Avatar uživatele
da ny

22aa
Mít strach z něčeho, opředu (budu mít strach…), není v pořádku.
Zmatkovat a panikařit, dopředu, bez dostatečných informací, je k ničemu.
Je mi Vás upřímně líto, pokud víte, co to je nuda a ještě více, že si od ní
pomáháte prostřednictvím telefonu.

Avatar uživatele
Filip84

dany: Začarovaný kruh obsese – kompulse. Obsesivní myšlenkou může být cokoli, a pokud si to rozjede, „hýčká“, no tak výsledek se dostaví.

Dokud se té obsesi nepostaví, namísto aby hledal kompulsi, bude to pořád to samé. 😅

Nový příspěvek