Avatar uživatele
Zlatý

Co budete dělat zítra, o výročí Sametové revoluce?

Já 5 minutami ticha a zapálením svíčky uctím všechny, kteří po této revoluci přišli o své ideály, sny a iluze!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Budu doma a dívat se na nějaký film.
Kdybych bydlela v Praze šla bych na
Václavák.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Oslavím to dobrým obědem a hrdostí, že jsme dokazali skončit s komunistickým režimem.
Odpoledne nastoupím na operaci nosu.


Avatar uživatele
Zlatý

Asi zavzpomínám na doby, kdy jsem se, jako student, ´stávky´ aktivně účastnil a možná i trochu pomohl odstavit komunisty od absolutní politické moci...
;-)))


Avatar uživatele
Bronzový

Jdu na Václavák !!!!!!!!!!!!! a pak do průvodu před úřad vlády


Avatar uživatele
Zlatý

Ještě neni úplně rozhodnuto, ale vypadá to, že mně čeká práce.


Avatar uživatele
Zlatý

Vzpomenu si na Jana Opletala a také na slova A.Hitlera:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

„15. březen byl můj velký omyl. Lituji, že jsme s Čechy nenaložili jako s Poláky. Události 28. října a 15. listopadu ukazují, že Češi nezasluhují jiný osud... Z toho důvodu nařizuji: Zastavení českých vysokých škol na tři roky. Jakékoliv demonstrace dát ihned potlačit... Nebudu se ostýchat do ulic postavit třeba i děla. Do každého hloučku se bude střílet kulomety. Bude-li ještě nějaká demonstrace, srovnám Prahu se zemí...“.

Zdroj: http://www.valka.cz/11824-17-l istopad-Mezinarodni-den-studen tstva


Avatar uživatele

Dám si pár piv a oslavím,že už tu není a nikdy nebude komančovskej režim.


Avatar uživatele
Stříbrný

opiju se z beznaděje a zoufalství, zmařených iluzí a nadějí na lepší život v "prosperující společnosti" , prokleju ryšavého křiváka - ochlastu z Hradu
a vzpomenu na pivo za bůra a tramvaj za kačku za zlejch komančů


Avatar uživatele

Barbakane, plně s Tebou souhlasím.Já navíc si budu trhat vlasy a hlasitě lkát, protože jsem si nevážil toho co jsme měli.Viděl (i) jsem (jsme) to pozlátko Západu, plné krámy zboží, ale že budeme mít u nás bezdomovce, žebráky a NEBUDU mít ani na chleba, protože budu v šedesáti nezaměstnaný, TAK TO NIKOHO NENAPADLO.Touto dobou jsem mohl už být 2,5 roku v důchodu, užívat si penze a třeba ještě vypomáhat v některé fabrice, popř. v našem družstvu při podzimních pracech.
Manželka už mohla být 5 let v důchodu a oba jsme mohli být bez starostí, jestli dáme peníze za léky nebo si koupíme chleba či zaplatíme drahou vodu,elektřinu, popelnici apod.


Avatar uživatele

já jdu sametově do práce


Avatar uživatele

Jo, zítra je státní svátek vlastně.


Avatar uživatele
Bronzový

Poučen z 17 listopadu budu tak konat. Co můžeš to urvi a co nemužeš sku..i

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

uncle Sam

lahny - Proč se u vás na vesnici ta vaše komunistická honorace o vás nestará? Pokud tam není, tak proč si jí nezvolíte, když tam jste samí hladoví chudáci?

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

lahny >>> když si tu tvoji odpověď přečte někdo nový, tak tě asi polituje, ale neví, že jseš právě v Austrálii, že se ti vede vlastně pěkně, že máš zdravé děti, které se mají dobře...víš to je všechno o vlastním osudu...podívej např. někdo "musel padnout" při tom nesmyslném "pražském povstání"...prostě asi musel nebo chtěl nebo nevím...a nebylo mu třeba ani dvacet - a ptal se ho někdo na to, co on chce, co on plánuje do života?
V Česku zavládly peníze...tak to v chudých zemích bývá...podívej se na Ukrajinu, tam má takový lahny jiné starosti, než v tom českém ráji - chceš s ním měnit? :DDD

Avatar uživatele

anonym

Z Austrálie jsem už 3 týdny doma a nebýt dcery, která nám financovala veškerou cestu a pobyt tam, tak bych se tam nikdy nepodíval.
A kdyby tady byli komunisti, ona by se tam nevdala a měli bychom ji alespoň v republice.Víš co se manželka nabrečí, že jsme neviděli ani jedno vnouče jako miminko, že si ho nemohla povozit v kočárku, že když se nám něco stane (nebo ji tam) tak dlouho bude trvat než se od ni dostane pomoc nebo my ji, abychom pomohli.
Víš, že je lepší mít spokojené manželství a neubrečenou manželku, než žít denně v tom jak si ona stýská.(Nehledě na to, že se ani nechce milovat, protože na to nemá náladu, že musí neustále myslet na to, jak je dcera daleko a co by se stalo, kdyby se ona rozvedla a jak to bude s dětmi).
Ano, máš pravdu, jinde mají jiné starosti, ALE MY ŽIJEME V ČECHÁCH a mohu porovnávat co bylo dříve lepší a jak se mají dnes lidi na vesnicích a nezabývám se myšlenkama na jiné státy.ONI TI LIDÉ NÁM TADY NEPOMOHOU, my sbíráme víčka na nemocné děti a děti z těchto zemí jsou u nás léčeny zdarma (teda náš stát jim to platí).

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

"A kdyby tady byli komunisti, ona by se tam nevdala"-
no, já nevím...aby ses nedivil:DD
To by zase mohlo být všechno jinak.
Ale naši politici si asi myslí, že naši lidé žijí v prvním světě...a v tom je právě ten omyl, že se provádí západoevropská, pro Česko nevhodná politika...takový Putin třeba říká, že v Rusku by demokracie narychlo nešla - jak to chtěl ten Chodorkovský (ten by Rusko razdva vyprodal na mezinárodní kapitál, jako se to stalo Česku)....:DDD

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

lexx >>> jaképak "beznaděje a zoufalství, zmařených iluzí a nadějí na lepší život"?

Statisticky je jasné, že se nám žije dnes nejlépe, ještě nikdy se nám nežilo tak dobře, jako dnes. Takže každý to vidí jinak...nemám ti náhodou vyložit karty?
To by mě taky zajímalo, co tě ještě čeká...chceš?:D

Avatar uživatele

anonym

Agneta
A statistika bere ohled na lidi z okrajů republiky?To znamená z Krkonoš, Krušných hor, Šumavy a lidi ze zapadlých vesnic, jako bydlím třeba já.Přijď takovéto bludy vykládat k nám do vesnice a poženou Tě všichni vidlema (pokud je ještě hlady uzvednou).
Dříve jsme tady měli školku, školu, prosperující družstvo, krám Jednotu, dojížděl sem každý týden pojízdný řezník a měl všechno, autobusy každou hodinu do jednoho okresního města, autobusy na všechny směny, hospodu s tanečním sálem,plesy a taneční zábavy.
DNESKA TADY Z TOHO NEMÁME NIC!!!!, takže neříke, že se máme lépe.
Komunisti se alespoň snažili lidem na vesnicích usnadnit život, tihleti nás z vesnic vyhánějí (prý se máme stěhovat za prací).

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

V tom máš bohužel pravdu...:D

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

ten který je >>> a mohl bys mi vysvětlit, proč tedy potom poslal Beneš ty atentátníky na Heydricha? Když věděl, že pro takový případ Hitler plánoval "10 000 českých životů", a právě ten Hácha, kterého nechal Beneš hned po válce popravit, mu to rozmluvil - a bylo z toho jen 178 mrtvých v Lidicích.

A proč muselo padnout na konci války 2 800 Čechů při takzvaném Pražském povstání? Chtěl někdo Němce vyprovokovat aby co nejvíc poničili Prahu?

Avatar uživatele
Zlatý

ten který je

Nechtěl jsem aby to výročí na které se zapomíná zapadlo do stínu té události v 89.Jinak s Tebou souhlasím a myslím že to vidíme stejně.

Avatar uživatele

anonym

Jugar - Co konkrétně vám ti komunisti udělali?...

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Co by mu udělali, vzali mu lopatičku a kyblíček.

Avatar uživatele

anonym

Vem si tepláky a bačkory a bud rád,že seš.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Ty si vem pampersky, protože se zítra z toho posereš!

Avatar uživatele

anonym

Tobě to určitě psát nebudu,nemáš z toho jako 16ti leté frfňa rozum,kdybych ti napsal,že se vraždilo někde,kde jsem někoho měl.Zdar a nepruď.

Avatar uživatele

anonym

...žádný islám, žádní feťáci v takové míře(kromě alkoholiků a kuřáků), žádný "bordel" aha už chápu...

Avatar uživatele

anonym

cukrar - jak to mám chápat?Ráno si dáte do nosu a odpoledne půjdete na ambulanci?je státní svátek...

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.