annas

Čo bolo, to bolo?

Určitě vám tato slova připomínají majora z filmu natočeného podle předlohy Miloslava Švanderlíka, který by se dnes dožil 78 let.
Slyšela jsem, že prý obyčejní vojáci záviděli vojnu příslušníkům PTP. Může tomu být tak?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano. PT páci dostávali za svou práci plat sice ne nějaký vysoký, ale v podmínkách ostatních vojáků královský. Veřte mi že až na pár vyjímek nikomu nezáleželo na tom u čeho slouží, stejně si to vybírat nemohl. A když už tam musel být, tak alespoň za nějakou kačku. Navíc nejotravnější na vojně byla pořadová příprava a vojenský řád a na ten se u PTP jaksi …
Znám skromné lidi, kteří si na vojně u PTP i našetřili do civilu.

Další odpovědi
anonym

Petepaci,mela byt slozena s neposlusnych lidi.Nahoudou to byli frajeri,kteri neohli hrbet a byli mezi nimi chytri lidi,studovani a nemyslim si ,ze je ti priblbly dustojnici prevychovali k obrazu svemu.Muj otec byl take petepak.Vypravel tak vim.Jestli jim obycejne vojsko zavidelo,to nevim-mozne to, ale bylo nebot jsem slychavala,jo petepaku co ty o vojne vis?
Doplňuji:
Vzpomela jsem si,ze to bylo i obracene-rekla bych na tu dobu vic,nebyli oblibeni soudruhama,meli tezkosti s praci atd.

Vicki

Možná jim spíš než vojnu jako takovou-záviděli jejich vnitřní sílu a hrdost.