annas

Citáty od spisovatele F. M. Dostojevského jsou prý nazývány fitness pro mozek? Zaujal vás některý?

  1. Myslím, že Ďábel neexistuje, ale člověk ho vytvořil, vytvořil ho jako svůj obraz a podobu.“
  2. Nejchytřejší je podle mého člověk, který o sobě alespoň jednou měsíčně říká, že je hloupý.“

3., Lidé někdy mluví o zvířecí krutosti, ale to je velká nespravedlnost a urážka zvířat. Zvíře nemůže být nikdy tak kruté jako člověk.“

4. • Největší štěstí je, když člověk ví, proč je nešťasten.

•5. Člověk rád počítá své potíže, ale neumí počítat své radosti.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=cit%C3%A1ty+dos­tojevskij&cli­ent=firefox-b-d&ei=H9CTYc7pN4­XCkwX-gangBw&oq=cit%C­3%A1ty+Dostoje&gs_lcp=Cg­dnd3Mtd2l6EAE­YADIFCAAQgAQyB­ggAEBYQHjIGCA­AQFhAeSgQIQRgA­UJMiWLaRAWDiq­gFoAHAAeACAAdo­BiAH3FJIBBjEuM­jEuMZgBAKABAcA­BAQ&sclient=gws-wiz

Obrázek https://pixaba­y.com/sk/photos/se­arch/dostojev­skij/

Citát č. 2 je i tajenka křížovky z přílohy Víkend MF Dnes z 13. a 14. 11. 2021

Nejlepší odpověď
Drap

Všechny jsou zajímavé a všechny jsou k hlubšímu zamyšlení. Mám tád takové citáty, které něco řeknou a jsou i materiálem k hlubšímu zamyšlení.

Pepa25

Dostojevského mi prosím v listopadu nepřipomínejte. Jednou jsem měl období, kdy jsem se snažil dohnat některá díla klasické literatury, která mě minula. No a vyšlo to tak, že Dostojevského Zločin a trest jsem si půjčil zrovna takto v depresivní listopadovém období – přiznám se, že jsem to nedočetl …