SilverGabby

Čištění monitoru a pc

Dobrý den,potřebovala bych zjistit (no vlastě ne já ,ale někdo z mojí rodiny) jestli se monitor může čistit ,když není vytažený z elekřiny a to samé s pc.

Předem dík za odpovědi

Nejlepší odpověď
Bedy

Čistit monitor zas tak nutné není jako počítač, každopádně když se do něčeho dostávám, když něco rozdělávám, tak je samozřejmostí zařízení odpojit a nechat třeba 5–10 sekund být.

Další odpovědi

Monitor se může čistit vlhkým hadrem, ale počítač (vnitřek) ne! Ten se jen vysává a profoukává vzduchem http://www.al­za.cz/stlaceny-vzduch-hama-office-d102330.htm (ne kompresorem). Před vysáváním počítač vytáhněte ze zásuvky nebo hrozí poškození statickou elektřinou.

Hlada

Za předpokladu, že nebude monitor rozebírat tak, že by se dostal do blízkosti síťového napětí a nebude to čistit tak, že z hadru poteče voda, tak nemusí nic vypínat. Vnitřek PC by se dal čistit i za provozu vysavačem. Nebezpečí statické elektřiny je mýtus pocházející z minulého století. Pravděpodobnost poškození je srovnatelná s vaginismem. Spíš to postrádá smysl, protože nejšpinavější část počítače je zdroj a ten se musí vymontovat, rozebrat a vyfoukat venku.

HakitoCZ

Pokud budete chtít PC zbavit prachu tak nikdy !! NIKDY !! nepoužívejte vysavač. Vysáváním totiž vzniká statická elektřina a když potom stroj zapojíte do zásuvky, můžete přijít o zdroj, v horším případě o RAMky nebo něco dražšího.
Opačně by problém vznikat neměl, takže všechno, co prach „vyfouká“: kompresor, plechovka se stlačeným vzduchem(prodává se v pc prodejnách), nebo obyčejná pumpička.
Co se týče veškerého čištění, vytažením ze zásuvky nic nezkazíte.