sevenpairs

Čistě ze zvědavosti. Když si nitrožilně aplikuji alkohol (vodka, rum), co bude následovat? Nafoukam u dechové zkoušky?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. následovat bude nějaký stupen opilosti
  2. ano, nadýcháš – důležitý je obsah alkoholu v krvi, je jedno, zda se tam dostane vstřebáváním alkoholu ze žaludku a střev anebo přímou aplikací; alkohol se do ´dechu´ z krve dostane v plicích

Další odpovědi
Kepler

Pravděpodobně nenafoukáš, protože dřív zemřeš. Taková nárazová pecka by tě zabila, pokud by byla podána injekčně. Jedině, že by sis to dal pomalu a hodně zředěné přes kapačku. Jinak jak píše gecco.

gecco

Keplere – fakt je skoro jedno, kudy alkohol absorbuješ (podstatné je celkové množství), dokonce je možné i ´požití´ tlustým střevem (třeba skrze anální sondu)… Jen to sebou nese možné poleptání sliznic…
😉
Ta „nárazová pecka“ by musela být fakt masivní (aby došlo k anafylaktickému šoku), běžný zdravý lidský organismus je vůči alkoholu dost snášenlivý (kromě mozku a symbiotických bakterií)…
Proto blbnem…
A po ´důkladnějším´ tahu máme problém s vyměšováním…
Ale – obvykle, neumíráme… Ne hned…
😉

nyjono

Gecco, moc to tu nerozepisuj, nebo se toho nějaký IQ chytne :'(

Kepler

To s tou formou podání mi je jasné. Bude z tebe táhnout aj gdyž… však to znáš co se říká na valašsku na téma špatné slivovice: To se nedá piť ani řiťú. Ale jak by dopadlo deci slivovice injekcí, na to bych fakt nesázel.

gecco

Slivovica špatná (předkap, dokap) by tě zabila – i při jiné formě konzumace…
Slivovica nechutná (etanol) se při nitrožilním podání (stejně, jako jiný naředěný etanol) chová velmi podobně při libovolném podání…
Opravdu – pokud nepodáš alkoholu dost (dost rychle) na anafylaktický šok, je jedno, kudy…
😉
Koneckonců – máš-li dost slivovice, stačí jí napustit vanu a uložit (naložit) se – i kůží absorbuješ dost ke konzervaci…
😉
Deci slivovice injekcí – jde-li o kvalitní slivovici, záleží jen na rychlosti aplikace.
___
Ovšem – nezkoušel bych injekčně vstřebávat likéry…
😉

cochee

Pozor, gecco. Deci slivovice, dejme tomu 50%, je půl deci čistého ethanolu. Když to vstříkneš naráz do krevního oběhu, kde se nachází u běžného člověka 5–6 litrů krve, tak – počítejme – je to 0,05l/5,5l = 0,009, řečeno srozumitelněji: 9‰ (promile). To je myslím celkem slušná pecka na otravu alkeholem. Rychlostí aplikace by se fakt teda hodil kapák, ne injekce.

Kepler

Tak, tak. Ale u každého destilátu je nebezpečný hlavně předek (předkap), tam je koncentrovaný methanol a měl by se vylévat, případně podat úhlavnímu nepříteli. Ten konec zase obsahuje přiboudliny a ty zase způsobují házení šavlí. Jo, jo výroba chlastu je umění a chlastat ještě větší. 🙂