Kepler

Čistě fyziologicky: proč smích zapojuje skoro celé tělo?

Válíme se smíchy, bránice poskakuje, řveme, občas spadneme ze židle pod stůl… Je to snad něco jako nekontrolovaný orgasmus? A proč se ta schopnost u batolat objevuje hned po pláči jako druhá v pořadí?

https://pixaba­y.com/cs/photos/ba­by-mal%C3%A9-d%C3%ADt%C4%9B-sm%C3%ADch-radost-367438/

Odpovědi
marci1

Něco jako orgasmus to je. Smích nám zvedne náladu, posiluje imunitu. Pracují nám břišní svaly, bránice a dalších 80 svalů trupu. U batolat je smích něco jako obranný mechanismus. A u mě taky! 🙂

nyjono

On to není jen smích, co zapujuje celé tělo.
Např, kýchnutí apod také.
Když mě chytly záda, vadila mi rýma.
Prostě všechny ty svaly a úpony jsou pospojované.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.