Alesh

Čím vyčistit zkorodovaný spínač?

Jedná se o takový pidispínač na světle u kola. Stisknutím zapne, další stisknutím vypne. Jenže nějak blbne a řekl bych, že vliv má koroze. Spínač je samozřejmě celý zapouzdřený a jak jsem psal, je i malinkatý, mechanické čištění tedy nepřipadá v úvahu. Je možné ho něčím „prostříknout“? Čím?

No, mám doma WD-40, takže to zkusím tím.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Zkus procáknout Kontaktolem, možná to pomůže. https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/druche­ma-kontaktol-300-ml/ a následně nějakým nízkoviskózním mazadlem. Ten Konkor co radí Kepler by šel, WD-40 lze také použít.
U těhle vypínačů je mech. část dosti podobná zacvakávacímu mechanismu propisky a ten občas „drhne“, někdy je i drobně zanesen prachem z opotřebovaného (užíváním odřeného) plastu. WDčko to vyplaví a namaže (slušná šance úspěchu).

Další odpovědi
Kepler

Možná bude stačit stříknout trochu Konkoru.

orwell

S konkorem zkušenosti nemám. Kdysi jsem používal k čištění a konzervaci kontaktů kontox a kontaktol. Moc bych si ale od toho nesliboval. Spíš bych uvažoval o výměně, pokud se dá někde sehnat. Tyhle prťavé spínače moc dlouhou životnost nemají, obzvláště, jsou-li vystaveny vlhkosti. Mám sbírku několika vysloužilých „Led-baterek“ a hřbitobních el. svíček, které to potvrzují.

elkon

Tady je dostatečný výběr přípravků na zoxidované kontakty.https://o­borudow.ru/cs/bo­dy/kak-ochistka-kontaktov-ot-okisleniya-chem-ochistit-kontakty-ot-okisleniya/

cochee

Souhlas s Dubrarem a wédéčko je taky naprd, je to totiž v zásadě odstraňovač vlhkosti. To ale dovedou speciální přípravky na čištění kontaktů taky. Takže lépe použít je a WD vynechat. Kontakty je třeba v první řadě očistit, mazání až tak potřeba není. Některé přípravky na kontakty mají lepší učinek čistící, některé konzervační (třeba Kontox 10, který mám doma), některé obojí.

dubraro

Pozor, Konkor je přípravek na mazání a konzervaci zbraní!
Na kontakty je Kontaktol nebo Kontox. Dříve se používala i leštěnka na nábytek Diava.