zjentek

Čím vším mohou být napuštěné nové oděvy, že je tak důležité je před prvním použitím vyprat?

Nejlepší odpověď
elkon

Nikdy nevíš, kde to leželo a co může látka obsahovat za různé bakterie a roztoče. Takže je rozumné před oblečením vyprat. Hlavně se jedná o takové, které mají přímo styk s tělem (třeba spodní nebo sportovní oděvy, košile apod.).

Další odpovědi
paul1

Bývá tam tzv. aviváž, to je jakési mazivo, které se nanáší na vlákna pro snažší zpracování při výrobě tkanin a pletenin

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.