_136

Čím to je že ženy jsou tak hloupé a věří kdekomu?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak jsi na to přišel, že je to výsadou žen? Nebyl by k tomu nějaký solidní odkaz? třeba nějaká studie zabývající se blbostí a naivitou žen?

Další odpovědi
paul1

Není moc vhodné škatulkovat. Určitě tam nepatří jen „všechny“ ženy, ale i hodně mužů.

elkon

To je hovadina, důvěřivců je mnoho, bez rozdílu pohlaví.

marci1

Ženy i muži. 😐
https://tydenik­policie.cz/muz-naletel-podvodnici-o-vice-nez-pul-milionu-korun-prisel-i-pres-varovani-banky-o-moznem-podvodu/

Reverend

Je to jen o typu, ženy budou náchylnější k těmto typům podvodů, protože se více orientují na emoce, takže se dá s nimi jednodušeji manipulovat pomocí emocí. Muži zase častěji budou mít problém s manipulací pomocí faktů, jako jsou třeba různé systémy na generování peněz.

Disraeli

Jsou důvěřivější, pravděpodobně i nápomocnější, naivnější. Něžné pohlaví. ;) Ale je i plno mužských naivků. Většinou se to týká starších lidí nebo postarších žen, alespoň ve středním věku. Důchodci jsou v tomto ohledu zranitelní asi jako děti – jen ještě s tím rozdílem, že s technologiemi neumí, děti oproti nim občas mají alespoň njěaké základy kybernetické bezpečnosti a důchodci jsou navíc zletilí, oprávnění vykonávat různé kroky, mají větší majetky i možnosti atd. Takže pro ně je „snadnější“ přijít o majetek – i vlastní chybou, hloupostí, neznalostí.
Tato naivita/dobro­činnost je vzácnější, než sobectví a egosimus, ale obojí je špatné.
Problém s těmi staršími lidmi je, že jim někdo (příbuzný) koupí třeba notebook nebo PC, ukáže jim, jak se to vypíná, zapíná, jak se chodí na internet („základní öbsluha“), na skype, ale už je nikdo před ničím nevaruje, neřekne jim, jaká tam číhají úskalí. Ani by je nenapadlo, že by tam „něco takového“ mohlo být. Setkal jsem se s tím už několikrát. Mnoho postarších lidí má PC, mají internetové bankovnictví apod., ale vůbec neví co a jak.
Někdo jim pořídí PC pro zábavu, pro komunikaci s příbuznými, pro „usnadnění“, ale s riziky jsou pak obeznámeni minimálně.

Obecně se dá k pohlavím říct akorát: „Dobrých žen je na světě proto málo, že dobrých mužů není o nic víc.” :D

cappuccino

Je spousta osamelych zen, ktere touzi po lasce. Tihle podvodnici jsou dobre proskoleni a umi si ziskat jejich prizen at uz lichotkami, komplimenty atd. Zeny se najednou citi byt v sedmem nebi a zacnou snit o lepsi budoucnosti.
Tihle lumpove presne vedi, co na takove zeny plati.
Ale znam i duverive muze!

led

Naivní a dôverčiví, rovnako ako rôzni podvodníci a „vychcanci“, sa nájdu v celej šírke genderových okien a na všetkých priečkach vekového rebríka.

df

Žena je komplikované stvoření. Muž uvažuje jednoduše a logicky a taky se tak chová. Žena nikoliv. Ta všechno komplikuje, potřebuje, aby kolem ní muž dělal tanečky, aby se šlo na vše oklikou, dělat ke všemu omáčku. Včera jsem na fcb četl. Žena si stěžovala na muže. Před vánocemi se domluvili, že si nebudou kupovat dárky, že budou šetřit na dovolenou. Jí to nedalo a přesto mu něco koupila. On jí přesto taky něco koupil (stírací losy). To ona nebrala jako dárek. Prý tajně doufala, že i přes jejich jasnou domluvu jí něco hezkýho koupí. Tak takhle uvažují ženy.

Hlavně potřebuje mít žena ke všemu důvod. Když třeba jsou dvě kamarádky a ta první je moc hezká, ale její chlap vypadá jak čert, tak to, že on má hezkou ženu z něho dělá atraktivního chlapa a je to důvod k tomu, aby se jím ta druhá nechala vojet.

plebs

Zlatokopka možná jí poslal fotku některého hezouna a dovedl pěkně lichotit básnit a slibovat nádhernou budoucnost.
To pánové tvorstva mají jinak nastaveno věří pohádkám v roce 1938 v roce 1948 v roce 1968 a částečně by se mohlo pokračovat.

cappuccino

Muj soused ve sve naivite (debilite) objednal nejake drahe leky po telefonu. Kdyz leky prisly a k tomu faktura, poslal jim nejake penize navic, aby ho uz pry neobtezovali!!!! Samozrejme se tak nestalo! Tak pribehl za mnou a chtel pomoc. Nejhorsi je, ze on to priste udela zas!!
Podobne to bylo s energiemi. Porad menil a pak se divil, kolik ho to stoji.