Mr. Marek

Čím to je, že nejsme dlouhodobě schopni plnit svůj závazek vůči NATO v podobě 2 % HDP na obranu?

Jak Trumpova vláda správně upozorňovala.
https://pixaba­y.com/cs/photos/st%C3%AD­ha%C4%8Dky-arm%C3%A1da-trysk%C3%A1%C4%8De-airforce-192729/

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Ale kámo… většina takových závazků, doporučení od takových organizací se neplní.
Češi vědí, že by to bylo zbytečné. Dávat něco do NAŠÍ obrany, to je jako financovat a vyzbrojovat potenciálního nepřítele, který by nás chtěl napadnout/obsadit. 😂 Podobně naší republikoví experti tehdá zásobili Třetí říši. A to dokonce hezky na podnose.

Další odpovědi
Kepler

Částečně to zařizli komunisté. Zřejmě si přejí návrat pod ochranná křídla polokomunistického Putinova Ruska.
https://www.id­nes.cz/zpravy/na­to/armada-obrana-rozpocet-komunisti-skrty-10-miliard-babis-metnar.A201218_190­858_zpr_nato_inc

JežíšKristus

Prostá politická neochota. V současné době si nemůže být penězi jistá ani česká armáda, natož NATO českými příspěvky…

Ametyst samozřejmě nemá pravdu, o českém rozpočtu rozhoduje jen a pouze Parlament ČR.

Ametyst

Češi o tom hlavně sami ani nerozhodují. Záleží na postoji Brusele a Berlína.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.