dust8

Čím spravit či zakrýt částečně zkorodované části chromované vidlice horského kola, jež bylo používáno během zimy?

Nedalo by se to třeba přesprejovat nějakou barvou v typu barvy chromu? V servisu jsem se ptal pouze na možné přeleštění, přebroušení a to prý jen prohloubí postupné reznutí vidlic…, ale co ten sprej?

Odpovědi
dubraro

Rezavá místa občas potřít olejem, aby to nerezavělo dál.
Opravit mizerný chrom nelze. Respektive lze, chrom by se musel odstranit, kov pod ním přeleštit a znovu nachromovat. Asi by to vyšlo dráž, než nová vidlice.

quentos

Když neumím používat „jenž“, nepoužívám ho!