Avatar uživatele
anonym

Čím si Eskymáci čistí chrup?

Díky annas! :) Nahodím tuto otázku dopředu ať se lidi poučí, že si nepotřebují čistit klofáky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2146 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

1. Eskymáci, zástupci ostrovních kmenů, si nikdy nečistí zuby, nekupují „moderní“ jídla, jejich strrava tolik sklovinu neničí. Nicméně, zdravotní stav jejich chrupu závidí mnoho „civilizovaných“ li­dí.

Jen si po jídle ústa vypláchnou vodou.
https://forest-ray.com/news/why-the-inuit-do-not-suffer-from-tooth-decay.html

2. Pokud ale docházejí děti z roztroušených táborů do školy v „centru“, v poledne si čistí zuby Ve zdejším kraji nebylo nikdy zvykem si čistit zuby, až civilizace s konzumací sladkostí přinesla tuto nutnost.

Doma k tomu děti vedeny být nemohou, protože tu nikdy tenhle návyk nebyl. Proto se učí ve škole používat kartáček a zubní pastu.
http://www.czech-press.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=7564:rub-a-lic-eskymacke-tvae-sp-422373193&catid=1513:1993-10&Itemid=148

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Proč si myslíš, že ne zubním kartáčkem a zubní pastou?

Shoehardt – ono také jde o to, v kterém místě a jak aktuální ta informace je.
„Civilizace“ postupuje.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Shoehardt

nyjono:
Tak já si třeba myslím, že je docela možné, že si nečistí vůbec.

Mám takový dojem, že jsem kdysi četl takový článek. A určitě to bylo dávno předtím, než internet spatřil světlo světa. Myslím v Lidé a Země to bylo. Maminka měla svázané celé ročníky někde z 50 – 60let. Existuje ještě vůbec ten časopis?

Býval vynikající!

...................
I když za tu dobu už možná pokročili.

Upravil/a: Shoehardt

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek