Malvína

Čím se stravujete ve vedrech?

Hodně lidí si v posledních dnech stěžuje na neúnosná vedra. Mně osobně to vyhovuje, ale zajímalo by mě, čím se v tomto počasí stravujete? Jaká máte teď oblíbená jídla, recepty?

Lukes888: Máš recht! Před chvílí jsem dojedla bramborové placky s Chilli con carne a náramně jsem si pošmákla 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyhýbám se těžkým jídlům, zvýšil jsem podíl vychlazeného ovoce a zeleniny (nektarinky, banány, melouny). Zavlažuju se nejraději pivem – pak se mi ten úděl nezdá tak strašný 🙂 Když mě přepadne mlsná, udělám si nepečený piškotový dort s tvarohem, želatinou a ovocem. Samozřejmě taky s ním šup do ledničky.

Další odpovědi
marci1

Ve vedru jím převážně melouny, okurky, rajčata, borůvky, vývary, či lehce stravitelná jídla (rizoto, kuřecí či rybí maso se zeleninou apod.). 🙂

Drap

Stejně jako když vedro neni. Možná jím o něco méně.

hapiky

Birel, pivo, pak dlouho nic a zase Birel…

Lukes888

Já mám k tomuto neutralní postoj. Klidně si i teď dám bůček s opekanými bramoboramy a tatrskou omáčkou.

iceT

Zmrzlinu, studenou vodu, po venku chodím s mokrým šátkem kolem krku a můj chlap, co normálně sní za tři, ani teplý jídlo nechce. Takže včera jsem dělala Camping salát, dnes ho dojíme a zítra nevím, něco vymyslím.

aliendrone

Já radši „psí počasí“, ještě lépe „když se venku čerti žení“! Moc ve vedru nejím (fakt se nedá) a když už, tak převážně ovoce a zeleninu (z lednice vychlazené – meloun je HIT No. 1!) Saláty – když je víc chuti do žraní, tak Caesar, šopák – obecně saláty s masem/slani­nou/sýrem (ale BEZ těstovin, ve vedru fujky), jinak klasický okurkový (někdy se zakysaně smetanovou zálivkou, obvykle ale tzatziky nebo obyč sladkokyselou), rajčatový (s adžikou – mňam!), zelný (ten kyblíček z Billy s feferonkami – mňam!)

A když už fakt mám hlad, tak se jdu najíst někam, kde mají klimatizaci. :)

Zato vylemtám toho za čtyři. Prolinie žlutá, vinea červená, tonik zázvorový i obyčejný, kofola modrá – to jsou evergreeny. Čaj ledový. Když náhodou jdu kolem Uga, nechám si udělat jablečný džus (ten je podle mne nejlepší). Poslední dobou jsem ale začal jak o život chlastat cidery – a opět – nejlepší jsou jablečné (na značce ani tolik nezáleží, jako na teplotě). Obecně piji nápoje co nejstudenější. Pivo už nějak zanedbávám – právě ve prospěch ciderů.

Vařit musím mít chuť – a to obykle nemám – přijít zplavený domů a postavit se ke sporáku?? Šílenství!!! :D :D :D

Rokio

Jím to, co obvykle.

Stravuji se hodně jogurty, jím kvalitní maso, piju vodu se šťávou a minerálky, příležitostně si dám sladkosti a občas jím ovoce a zeleninu, konzumuji celozrnné pečivo a hlavně nepiji alkoholické nápoje a nekouřím.

Snažím se jíst zdravě a hodně piji.

anonym

Alespoň znáte odpověď na to, proč sou černoši hubení, když v tom vedru se skoro nedá jíst nic pořádného.

mosoj

Jím normálně. Dnes mám pstruha ze Šumavy.

Sutekh85

Ahoj! poslední dobou ujíždíme na Orientálních záležitostech co se fakt do tohohle vedra hoděj… naposled vyzkoušeno: Tabouleh (SUPER!), Fatůš, Hummus (na tom ujíždím celoročně), k hummusu vinné listy-ty jediné si nepřipravuji osobně ale kupuji, na pitivo krom našeho pivíčka (BRANÍK!!!) máme moc rádi AIRAN nebo LASSÍ. Když pominu orient tak super a navíc jednoduché záležitosti jsou polévky GASPACHO nebo TARATOR.Ovšem jak zde již někdo poznamenal,také osobně nemám problém v tom horku sežrat i vepřo,knedlo,ze­lo.

Malvína

Kam zmizela odpověď od Annas?

anonym

Smazal jsem jí.

Mc Merkurion

Kevine, to si spíš měl smazat svoji, je trochu mimo mísu …

Rokio

Kevin: Pokud se to bude opakovat, tak to bude na podání stížnosti administrátorovi.

Malvína

A to jako proč? Navíc mám dojem, že jako Pokročilý nemůžete mazat otázky, pouze nahlásit.