Kepler

Čím se liší káva z drahých kávovarů od té překapávané?

Samozřejmě za předpokladu stejné kávy jako vstupu. Já jsem teda občas na návštěvách pil kafe i z drahých kávovarů za několik tisíc – Delonghi, apod. Jediný rozdíl od překapávače za 500,– byl v tom, že ta káva nebyla správně horká, skoro vlažná.

Nejlepší odpověď
Edison

Překapávaná káva se liší především způsobem přípravy. Není ani lepší, ani horší, je to prostě docela jiný způsob… Udělej si kafe po turecku… klasicky v džezvě… a budeš mít zase docela jiný zážitek. Nebo po francouzsku… nebo jakkoli.. všechno má své…

Další odpovědi
nyjono

Možná to pozná jen někdo.
Co vím, tak záleží na tlaku, pod kterým se voda přes kávu tlačí a jak dlouho.
Překapání kávy je zcela bez tlaku a trvá nejdéle.

SuzanKa

Pokud hledáte kvalitní a lahodnou kávu, pak osobně doporučím tuto https://www.de­likomat.cz/pro­dukt/marco-salvatori-italia/. Je z Keni. Vynikající, voňavá káva. Doporučuju.

XenieRo

No a jakou myslíš? Zrnkovou nebo ty pody?

SuzanKa

Já si chci koupit kávovar na pody… takže mě zajímá ta káva z podů.

SuzanKa

Holky, káva od delikomatu… jaká je? Je silná?

Sonka Pop

Káva z kávovaru na zrnkovou kávu je senzační. Koupila jsem si ho na vánoce a nelituju, naopak… Koupila jsem si zn. Jura a doporučuju!