taborsky

Čím se dá rozředit – změkčit bílá lékařská vazelína, aby byla roztíratelnější?

Potřebuji někdy namazat suchou kůži lékařskou vazelínou. Je ale dost tuhá. Kdyby byla řidší – měkčí, lépe by se roztírala.

Odpovědi
Kepler

Viděl bych to na čistý parafinový olej, zahřátí vazelíny na vodní lázni a důkladné promíchání. Vazelínu ale nevidím na změkčení kůže (ať už vlastní, nebo kožených výrobků) za nejlepší řešení. Na to existují daleko vhodnější kosmetické, resp. drogistické přípravky.

gecco

Teplem…
Ředit ji je škoda (a může být na závadu).
😉
Jinak můžeš zkusit používat i vepřové sádlo – je měkčí (roztíratelnější) a také velice funkční…
😉

Dochy

Zapřemýšlej na co přesně to potřebuješ, zda by Ti něco jiného nevyhovovalo víc. Mně před časem lékař doporučil na promazávání (neléčivý, pouze mazací) Ambiderman a od té doby se ho držím. Proti dříve doporučovaným přípravkům (infadolan apod.) mi připadá výrazně lepší. Zkus se zeptat v lékárně, myslím že by měli být schopni jak doporučit Ti vhodnější přípravek, tak případně poradit s domýcháním té vazelíny.

Klaproth

Každou vazelínu naředíš naftou nebo petrolejem. Ale na kůži bych si to nemazal.