Čím může být způsobený u muže tlukot srdce v břiše kousíček nad pupíkem?

Bez bolesti, na zmáčknutí bez bolesti. Malinko nepříjemný pocit tlaku a bušení v břiše/časově stejný tlukot se srdcem.
Žádné pálení v žaludku, břicho není nafouklý.....Tachy­kardie nebo aneurysma brisni aorty?

Odpovědi
Anikitos

Těhotenství?? :'D

Né kecám, taky si to někdy říkám, když cítím to ”bušení” srdce na různých místech těla jako jsou uši, ramena atd…

Možná je to způsobeno nějakým natažením žíly či cévy nebo nějakou ”poruchou” v té oblasti – jako třeba problémy s cholosterolem, krevním tlakem, a tak to v tom místě tne – proudí krev rychleji až je to cítit, jak nám buší srdce.

Je to jen hodně laicky řečeno, tak si to totiž odůvodňuji já… :)

Mc Merkurion

… nechceš jít takhle raději na čerstvý vzduch, zdá se mi, že jsi maličko hypochondr …

anonym

😁 né všechny otázky co pokládám se týkají mě hele..
a když už, tak se snažím zjistit prapůvod, proto otázky různého typu

Mc Merkurion

… no právě: Hypochondr je člověk, který neustále mluví o svých většinou domnělých nemocech, jako by si v nich až liboval. Ve skutečnosti se jich však panicky bojí. A díky sebepozorování je u sebe diagnostikuje jak na běžícím páse. https://www.go­ogle.cz/search?q=hy­pochondr&oq=hy­pochondr&aqs=chro­me..69i57&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

anonym

Tak znova. Né všechny otázky co pokládám se týkají mě, třeba se mě někdo ptá a já se to snažím zjistit!

  • za další, když mám například arytmii, tak s snažím zjistit z čeho ta arytmie může být, u mě jsem si si zjistil sám že je to anémii..

Tak teď mi vysvětli pane chytrej, v čem jsem hypochodr…

anonym

No a raději bych teda byl raději zdravej hypochodr, než ten co pak brečí že je nemocnej v nějakym pokrocilym stádiu kde uz nezbyva nez jen prasky prasky praky prasky jak feťáček ;)