briketka10

Čím lze vidět zatmění slunce, když nemám brýle na sváření ?? Děkuji.

Doplňuji:
už jsem to našla :
http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/105654/chcete-sledovat-zatmeni-slunce-slunecni-bryle-opravdu-nestaci-podivejte-se-cim-zrak-chranit.html

Odpovědi
JájsemRaibek

No slyšel jsem názory že lupou-ale pozor, ne přes lupu, ale nějak lupou a promítáš to na papír, pak přes zrcátko, ale koukáš ze zadní strany, pak to cédéčko, ale ne přes dírku, samozřejmě to jde i přes dívídýčko. No a dál nevím.

led

pozrite moju odpoveď u „kuchára Raibeka“ http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pres-ktery-predmet-se-divala-drivejsi-generace-na-zatmeni-slunce

Funna

to co jsi našla je sice hezké, ale kvůli tomu, že to je jednou za x let, přece nebudu kupovat svářečskou helmu 🙂
budu tenhle úkaz sledovat stejně jako už několikrát…dva magnetické nosiče (vnitřky) z diskety na sobě…jeden je málo…

Adams_CZ

To by mě taky zajímalo… Nevíte, jestli by to šlo přes magnetickou pásku z kazety?

talka

Přes začouzené sklo nebo film. (Pro příště – dnes už je to passé.)

lexx

Starou disketu nebo černou balíci PE fólii.

briketka10

ta páska z kazety je asi moc úzká
lepší by byl asi ten RTG snímek,
nebo i filmovej negativ..

briketka10

zzz
nee já čtu jeho otázky a odpovídám :))

zzzlatokopka

🙂

zzzlatokopka

Vy si s Raibekem čtete myšlenky, nebo se sledujete?:-DDDDDDDDDDDDDDDD