Avatar uživatele
Lucci

Čím je způsobena výraznost našich žil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? manon, Deli, bolak, Damiana, briketka10, anonym před 4230 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Základní žilní kresba je daná geneticky, někdo má víc výraznou někdo zase míň, to neovlivníš. Ale můžou to klidně způsobit i zdravotní problémy, slabá cévní stěna, zhoršenej odtok krve z žil a jsou i určitý autoimunní nemoce, u kterejch se ztenčuje kůže, tak pak je logický, že žíly víc prosvítaj. Ztenčování kůže může stejně tak způsobit i užívání některejch léků, např. koritkoidů. Když jich máš v těle víc než by mělo bejt, kůže se začne měnit, to samý se stává když máš vadný nadledvinky, teoreticky i nádor někde v hlavě (v hypofýze nebo kde, nebudu to hledat) tohle může způsobit, cushing, ale to sou rarity. Většinou maj výraznou žilní kresbu hubeňouři, protože maj málo podkožního tuku. Nebo u lidí co maj málo pigmentu jsou žíly vidět víc než u ostatních, protože maj prostě bledou pleť, toho samýho by sis všimla třeba u těžkejch anemiků.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já mám dost jemnou pokožku, hodně světlou pleť, žíly prostě jsou vidět, zvláště v některých partiích. Ale nijak mi to žíly netrhá…:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

já mám světlou pleť a žíly mi moc vidět nejsou, ale sestra jezdí na kole, tak té již ano..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek