Lucci

Čím je způsobena výraznost našich žil?

Nejlepší odpověď
bolak

Základní žilní kresba je daná geneticky, někdo má víc výraznou někdo zase míň, to neovlivníš. Ale můžou to klidně způsobit i zdravotní problémy, slabá cévní stěna, zhoršenej odtok krve z žil a jsou i určitý autoimunní nemoce, u kterejch se ztenčuje kůže, tak pak je logický, že žíly víc prosvítaj. Ztenčování kůže může stejně tak způsobit i užívání některejch léků, např. koritkoidů. Když jich máš v těle víc než by mělo bejt, kůže se začne měnit, to samý se stává když máš vadný nadledvinky, teoreticky i nádor někde v hlavě (v hypofýze nebo kde, nebudu to hledat) tohle může způsobit, cushing, ale to sou rarity. Většinou maj výraznou žilní kresbu hubeňouři, protože maj málo podkožního tuku. Nebo u lidí co maj málo pigmentu jsou žíly vidět víc než u ostatních, protože maj prostě bledou pleť, toho samýho by sis všimla třeba u těžkejch anemiků.

Další odpovědi
anonym

Já mám dost jemnou pokožku, hodně světlou pleť, žíly prostě jsou vidět, zvláště v některých partiích. Ale nijak mi to žíly netrhá…:D

briketka10

já mám světlou pleť a žíly mi moc vidět nejsou, ale sestra jezdí na kole, tak té již ano..