led

Čím je známy Václav, syn Jana Lucemburského. Poznáme ho?

Václav, syn Jana Lucemburského. Poznáme ho?
Doplňuji:
Páči sa mi rozdielny pohľad dvoch žien na toho istého človeka 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Vaclav IV,kral ceska a nemecka s predzdivkou-kral lenoch ci opilec.
Doplňuji:
Pardon,to se mi nepovedlo.Kro­pitko,v disku­si ma pravdu.Davam to i ja na pravou miru. Vaclav/KarelIV =kral a cisar,svatova­clavska koruna,Karluv most,Karlova univerzita.Omlouvam se,sotek se mi vloudil.To co jsem napsala prvne,byl jeho syn.

Další odpovědi
nyja

..milý, galantní a šlechetný, miloval turnaje, tanec a veselou pohodu a svou štědrostí k sobě poutal mnoho rytířů a jiných urozených osob.

Zdroj: wikipedie.cz

kropitko

Václav IV,byl podle mého syn Karla IV

led

Ja som myslela tak, ako je napísané:
Václav, syn Jana Lucemburského, nie Vávlav x-tý

kropitko

Já vím,jen jsem Vám chtěla naznačit,proč mají děvčata odlišný názor na Václava(ony nepsaly názor na jednoho a toho samého člověka) Ilines uvedla jméno Václava IV.

led

ospravelňujem sa, vôbec som si to neuvedomila, škoda, že palček nemôžem vziať späť

led

v tomto prípade musím napraviť chybu. Václav, syn Jana Lucemburského vo Francúzsku prijal meno Karel a bol známy ako Karel IV. Otec vlasti