paul1

Čím by se dalo toto vysvětlit?

Nedávno v MHD jsem zaslechl, jak si jedna starší paní stěžuje sousedce na sedadle, že má problémy při vyprazdňování při malé potřebě.
Omluvil jsem se dámám, že jsem vyslechl jejich důvěrný rozhovor, ale jsa veden dobrým úmyslem bych chtěl paní pomoci, či poradit.
Jako dítě jsem často chodil k babičce, která měla podobné problémy a otevřeně o nich hovořila. Když jít o nešlo, zavolala z WC jen: „Karle“.Děda už věděl, co je potřeba a šel před WC a pískal různé melodie. Za nedlouho babička zavolala: „Už je to dobrý“. A po chvíli vyšla spokojeně z WC. Tak jsem paní takto poradil, doufám, že jí to pomohlo.
Nevěděl jsem, co způsobilo tu změnu. Jako dítě jsem si představoval, že čůránky něco zaslechly a zvědavě se šly podívat ven, co se děje. Dodnes ale nevím, co za tím může být.
Už jsem hledal odpověď na internetu, i přes nově zavedený chat s umělou inteligencí, který jsem nainstaloval od Mikrosoftu Edge. Spojitost malé potřeby a pískání jsem nenašel 😉

Nejlepší odpověď
kajak98

Není to žádná záhada. Moho žen považuje močení a jeho doprovodné zvuky za velmi ostudné a mají obavy, že by je mohl slyšet někdo cizí. Nejsou v rozpacích jen na veřejných toaletách, ale stydí se i doma, takže mnoho žen používá různé finty (puštěná voda, šustění toaletním papírem nebo třeba hvízdající manžel)

Další odpovědi
Filip84

Jasně, že jsi to nenašel, ono to ani najít nemůžeš, to musíš něco vědět, a pak si to spojit dohromady.

Lidé jsou z rozličných příčin při vykonávání tělesné potřeby nervosní.

Může za tím stát to, že jsou v cizím prostředí. Jasně, kdo je metropolitní, stěhuje se 3× za 10 let, 5× změní práci a „doma“ (prakticky) jenom spí, pokud teda není nemocný, tak ten tohle nepochopí, ale když jsem byl děcko, sestřenka vždycky, když jí bralo na velkou, se šla vysrat domů, jako dítě.

Primárně to souvisí s tím, že vykonávání tělesné potřeby v přirozeném prostředí je poněkud nebezpečné, protože si musíš čapnout, a tak jsi snazší kořistí. A ženské si musí čapnout, i když vykonávají pouze malou potřebu (nebo nemusí, ale pak bude pochcaná 😅). Takže – logicky – když šel takový člověk v době kamenné vykonávat tělesnou potřebu, byl to pro něj stres, aby byl ve střehu, kdyby něco. A to je to, co říkám, my fungujeme pořád stejně, i když to k ničemu není, nebo i když nám to škodí.

Spousta lidí má bloky v nevědomí a ženské jsou na to obecně náchylnější. Někdy stačí relativně málo, maminka na ní naléhala, aby si s chcaním pohnula, jinak že … (něco, co bylo holčičce nepříjemné). Nebo, naopak, musela močku držet, a pak musela močku vypustit rychle (a lhostejno proč). Za tím může být ledasco a zjistit, a tím taky odstranit, se do dá v hypnose, nebo psychotherapií.

Není přirozené, když člověk chcá, aby bylo slyšet, jak ta močka dopadá do vody, což se u většiny evropských mís děje (pokud to nejsou mísy tzv. nemocniční). No a ten zvuk, to šplouchání, není nijak příjemné. Jasně, většina lidí se s tím naučí žít, ale když se spojí úzkostně inhibovaný temperament, plus třeba nějaký chcací blok v nevědomí z dětství, výsledek se dostaví.

Pískání pana manžela může, tedy, překrývat zvuky, které močení provádějící osoba vnímá jako nikoli libé, ovšem stejně tak dobře může fungovat na principu, na jakém funguje ukolébavka u dětí. Na to Ti nikdo exaktní odpověď nedá, proč ausgerechnet tahle ženská má, a často ausgerechnet tady, problém močku vypustit.

To, že Tvé bábě tohle pomohlo, neznamená, že to pomůže i těmto ženským.

zjentek

V přítomnosti dědka se cítila natolik bezpečně že neměla problém uvolnit se.

paul1

Hledal jsem dále a našel jsem příčinu, pro kterou mají ženy (ale i muži) problémy s močením. Je to
zápal, či infekce močových cest. Oba zápaly mohou být způsobené bakteriemi, které běžně obývají
střevní trakt, jako jsou Escherichia coli, Pseudomonas, Klebsiella a Proteus, ale i sexuelně přenosnými mikroorganizmy, jako jsou Chlamydia trachomatis, Mycoplasma a Ureaplasma.
Toto způsobuje nutkání na časté močení, přičemž vyjde jen pár kapek, nebo je velmi slabý proud.
Vliv pískání jsem ale nenašel.
https://www.bi­oliek.sk/zenske-problemy/infekcia-mocovych-ciest/

Filip84

paul: To je jedna z možných příčin.