Kepler

Čím by se dala nejlíp přilepit ke stropu kolejnička pro oddělovací závěs?

Podmínka: bez nutnosti přítlaku po delší dobu.

Nejlepší odpověď
Mp2

Mamut Glue.. Lepi se tim zrcadla, mam s tim přilepene 2 poličky.. Každa ma 25kg :)

Mám tim i přilepene podpěry pro tyčku, na ktere mám závěs, protože jsem neměl vrták, který jsem potřeboval..

Mamut Glue nebo ALL IN ONE…
Tím jsem lepil bodové i koberxe, avy se neposouvaly…
Při jejich odtrhávani byly v koberci diry :)

Oboji koupiš v OBI pobliž pokladny za 99–140 ..
Pocatecni rilnavost vyblrna… Jen vytvrdnout to nech aspon den… Pak to uz nesundas nikdy. :)

Další odpovědi
Complex

Bez vrtání to asi nepůjde. Neumím si to úplně představit. Mám za žaluziemi mimo profil okna stahovací interiérovou látkovou roletu, která má 100% materiál pro zatemnění. Jenom malinko prosvítá po stranách. Po noční směně na spaní přes den se to hodí.

mosoj

Nejde vůbec o lepidlo, těch je na trhu mnoho. Problémem je, že to omítka nevydrží a utrhne se!!! Jedině v paneláku na očištěný beton!!

aliendrone

No, jestli to nebude mít nějaké velké pnutí, tak Mamutem. (nějakým z těch silnějších) Každopádně se také přimlouvám za hmoždinky a přivrutit, obzvláště pokud je základna (lepená plocha) malá, alespoň na koncích lišty. Eh, to máš hnedka, osmy, možná šestky hmoždinky budou stačit. :)

Kepler

Pro vysvětlení: strop je betonový a děsím se vrtání do něj. Mám jen hobby vrtačku i když s příklepem a je to děsná dřina.

aliendrone

Eh, panel je VÝHODA! Pořád lepší, než blbá dutá cihla, alespoň to bude pořádně držet. Hmoždinky 6×30/40 (raději ty čtyřicítky, i když jesli se na tom nechceš zrovna věšet, tak 30ky v pohodě budou stačit) a jsi vysmátý natotata! 3cm dírku 6mm vrtáčkem vyvrtáš s prstem v nose i s shitózní hobby vrtačkou o nějakých 500W výkonu za 10s. Tož zase TAK velká dřina to není. ;) :) Jedině kdybys narazil na železo (armování) – to pak raději vyvrtej jinou kousek vedle. Mysli na správný postup, napřed vrtej panel a podle „úspěšných“ dírek si pak navrtej konzoli, naopak to může být o DOST komplikovanější. ;) :D

Nuceně vrtat skrz armování > vrták obvykle uhne a pak máš rozkvedlanou hnusnou díru nakřivo, potažmo z toho bude hnusně na stranu trčet hlava vrutu. (nebo ho jestli jsi „šikula“ můžeš i zlomit a s Fallouťáckým perkem „Jinxed“ si i ublížit – nemudruj, Fallout je PC hra ;) :D)

Dej si načas, nikam nepospícháš a děláš to pro sebe, klidně si dělej přestávky, jestli bude třeba (myslím, že NEBUDE, uvidíš). Hlavně nezapomeň, že budeš potřebovat vrták do ZDI (vidiák) a na vrtání kolejničky vrták do kovu. (NENÍ to stejné) Na těch několik dírek ti budou stačit ty nejlacinější, pokud nemáš a někdo ti je nepůjčí. Dražší profi vrtáky které vydrží stovky děr se z dlouhodobého hlediska vyplatí, ale pokud zrovna neplánuješ kompletní přestavbu bytu, tak nejsou potřeba. A DOBŘE si přistav štafle (přímo pod díru, „tlačit vzhůru bokem“ už dřina je, zato když se do vrtačky jen zapřeš, tak je to brnkačka).

Prostě VĚŘ ALIENDRONOVI a jdi na to bejku, určite to dáš! :)

Complex

Co takhle 4 skoby? 2 na každý konec skřížené na profil kolejničky?

Kepler

Do betonu se skoby zatlouct nedají.

aliendrone

To by šlo, ale vypadalo by to HNUSNĚ. ;) :)