annas

Čí tváře byste upřednostnili na reklamních letácích, které doporučují návštěvu naší země?

Pomůžete prosím jedné mé známé studentce, která sestavila anketu do sociologie a zjišťuje u známých, koho preferují?

Děkuji.

Studentka mně volala, že o první a druhé místo se dělí „slavní rodáci“ a „někdo jiný“ – významné osobnosti.

Přidá se ještě někdo další? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

slavní rodácí

S popiskem – proč jsou slavní…
A s celkovým popiskem – jakto, že tak ´malé´ Česko tak významně zasáhlo do ´dějin´ – od Přemyslovců k Havlovi (s odbočkou, třeba – Diviš, Ressel, Jágr)…
😉

Další odpovědi
Putin

někdo jiný - kdo?

V první řadě Tomáš G. Masaryk, v druhé Karel IV a hned po něm asi Jan Hus. Tedy pokud by to alespoň mělo mít za následek zvýšení návštěvnosti ČR, jelikož to jsou takové světově známější osobnosti 🙂

redy

politici

U nich je jasný, co si myslet o státu, kam jedu.

Když bych jela za kultůrou, tak nějakou tvář komedianta.
Modelky jsou fajn, rozhodně neurazí.
Sportovci proč ne.
A teď babo raď 🙂

Agneta

slavní rodácí

ivzez

někdo jiný - kdo?

Přemysl Otakar I. i II., Jan Lucemburský, Karel IV.
Jan Hus, Jan Žižka, Jan Ámos Komenský,
T. G. Masaryk, Eduard Beneš, Jan Masaryk a Václav Havel

_____

Asi nejblíže by byli „slavní rodáci“, ale obávám se,
že jsou zadáním míněny současné „celebrity“.

Jeden z mých kandidátů navíc rodákem není…

_________

Poznámka:
Leták by byl určen potenciálním zahraničním hostům, proto jsem vybírala osobnosti, kterých si váží ve světě (bez ohledu na to, že u nás jsou na některé z nich názory sporné).

Rocker

slavní rodácí

ten který je

někdo jiný - kdo?

Svatý Václav

anonym

někdo jiný - kdo?

Letáky skoro nečtu,tak že mi je fuk koho si tam dají.

zjentek

někdo jiný - kdo?

méně známí vědci ..jejich tváře jsou povětšinou ošlehané bádáním a záhadou a hledáte v nich poznání, stejně jako v cestování, což preferuje prostej turista ..a ten pak nedbá rizika, že v zemi natrefí třeba na Kalouska a nebo Čtvrtníčka

Drap

někdo jiný - kdo?

Lidi z ulice

ptáč

někdo jiný - kdo?

Kdo jiný, než budující dělníci. Upocenou tvář se strhanými rysy, ošlehanou větrem a opálenou sluncem. Může tam být i pracovník z Ukrajiny. To si myslím že je správné.

Stibb

umělci a vědci

ondra07

modelky

quentos

umělci a vědci

tak nějak nerozumím tomu, proč odlišuje „slavné rodáky“ od umělců, vědců, politiků, sportovců…

Dane

umělci a vědci

Usměvavá tvář nějakého českého herce nebo herečky..

zelí

politici

Prézident!

annas

Ad quentos, nechala jsem jí to. Nakonec umělec, politik ani sportovec či modelka se nemuseli u nás narodit.

Jinak někdo je slavnější umělec než rodák … Záleží na úhlu pohledu. Třeba Jágr – osobně bych ho zařadila do kategorie Sportovec.

Agneta

Řekla bych, že odpověď od ivzez patří též do rubriky „slavní rodáci“ :D