Dismas

Čí přístup je podle vás morálnější?

Pavel vstoupil do KSČ jen proto, aby měl lepší kariérní možnosti a po roce 1989 se z něj stal velký antikomunista (což je dost pokrytecké). Oproti tomu Petr vstoupil do KSČ z přesvědčení a komunistou je dodnes a obhajuje i věci typu procesů z 50. let. Čí přístup je podle vás morálnější?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Pavlův

Opět neanketa – schází jiná možnost. Pavlův přístup byl prospěchářský, ale na druhou stranu to kolikrát byla jediná možnost, jak se uplatnit ve vyšších funkcích. Proto tehdy měla KSČ milión členů. Petrův přístup je nemorální v tom, že obhajuje komunistické zločiny.

Další odpovědi
ivzez

Petrův

Petr jednal z přesvědčení (udělal to, čemu věřil) » tedy morálně,
Pavel jenom hledal prospěch » jednal nemorálně.

(Bez ohledu na to, že šlo o KSČ.)

________

Poznámky:

Chybně formulovaná otázka
a nedostatečně stanoveny možnosti v anketě.

Přístup nebo jednání může být morální nebo nemorální,
toto přídavné jméno se dá stupňovat pouze „formálně“,
významově je to nesmysl.

anonym

Pavlův

Naprosto souhlasím s Johannesem Keplerem. Je to přeci jen astronom.

Kepler

Pino, mé křestní jméno není Johannes, ale Bruno. Ani s Giordanem nemám nic společného -:)

kapka

Vy budete asi ten slavný Bruno Kepler Komenský, že? :D

Kepler

Nee, Bruno Kepler de Brahe! -:)