Oprah

Chut na citron se soli

Jsem skoro ve tretim mesici tehotenstvi a mam porad hroznou chut na citron se soli,mam to moc rada.Denne snim 1 az 2 citrony,nemuze to miminku nejak ublizit?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ještě že nemůžu být těhotný. Citron a sůl= http://www.hel­pforenglish.cz/i­mage/PicBank/throw%20up­.gif

Další odpovědi
BEAES

Ahoj, je to velmi zvláštní kombinace…ale sama časem uznáš, že to bude chtít omezit, z důvodů pálení žáhy, budeš se kyselému docela vyhýbat, protože je to velmi nepříjemné, ale to začne kolem 4 a 5 měsíce těhotenství.
Ale jinak takové chutě jsou docela normální, nejznámější je pojídání kyselých okurek a ty jsou samý ocet, též absolutně nezdravá pochutina. Přeji příjemné těhotenství.

Q

Citrusové plody mohou způsobit velké alergické projevy, pokud máš problémy (nebo partner s alergiemi), tak je to problém velký!
Sůl se usazuje v kloubech, zadržuje vodu v těle, tudíž v pozdějším stádiu těhotenství Vám pravděpodobně začnou natékat končetiny. Je pravda, že kdyby se člověk měl řídit vším, co nemá, tak asi nemůže jíst skoro nic, ale ty dva citrony denně a nevím jaké množství soli to asi není to pravé do těhotenského jídelníčku. Jinak jsou už i docela opodstatněné studie o tom, že jídlem v těhotenství ovlivňujete vývoj a psychomotoriku dítěte pro první roky života… Takže zkuste prohrabat web, svoje chutě a třeba najdete jinou laskominu – nebo laskominy, nejlépe od všeho možného trošku, co upokojí hormony i chutě.

vecernice

Myslím,že pokud vám citron nijak nevadí,tak by ublížit neměl.Horší je to,ale s tou solí.Sůl zvyšuje tlak a to bývá v těhotenství docela problém.

Michal

Citron je vlastně vitamin,takže miminku to asi neuškodí,horší ,co váš žaludek na to, třeba překyselení.Vše s mírou ,to platí hlavně o soli,naopak proč si neposolit chléb a vzít si rajčátko.Hodně zdraví Vám a miminkovi.