Disraeli

Chtěli byste se osobně podívat (ve smyslu přenést) do knih, kdybyste měli tu možnost?

Myslím navštívit příběh některé knihy, vidět „skutečné“ postavy, jak vypadají, jak to tam vypadá, promluvit a setkat se s postavami. A i když máte třeba dobrou představivost a zažíváte detailní vtáhnutí do děje, tak to určitě není ono, jako „zaletět“ si tam a zažít to. :)
Otázek na téma cestování napříč časem (minulost/budou­cnost – a které období, či místo) je hojně. Je to časté téma. Mě by ale zajímaly knihy, jako nějaké romány a podobně. Zda byste chtěli vidět naživo nějaký děj nebo postavy. Otázku nerealističnosti a nemožnosti provedení něčeho takového dejte stranou… prostě kdyby to bylo možné, zda byste toho využili a vešli do některé té knihy (samozřejmě dočasně, s možností kdykoli odejít).
Já určitě a do mnoha knih. Při četbě beletrie si často představuji sebe v ději (pohltí to člověka), i když to neznamená, že bych chtěl být součástí káždé knihy, každého příběhu nebo tedy, že bych chtěl každou navštívit (to určitě ne).

Pokud ano, směl bych být tak smělý :D a zeptat se do kterých, pokud vám to tedy nevadí? Já bych třeba rád „navštívil“ Pýchu a předsudek nebo Tři mušketýry ještě po deseti letech (i první dva díly a mnohé Dumasovy romány), nejspíš Idiota, ale i plno dalších.
(To mi připomnělo, že byl nějaký film/seriál, kde měl kdosi nějaký ovladač, kterým se mohl dostávat do televize/filmů, prostě cestovat ve filmech a napříč nimi a navíc mu to myslím umožňovalo „pauzovat, přetáčet,“ atd. děj, je to myslím starší, ale už nevím jak moc. Nevíte někdo, jak se to jmenovalo nebo o co šlo?… pamatuji si to jen matně).

Nejlepší odpověď
Kepler

Rád bych byl na palubě ponorky Nautilus a pokecal bych si s kapitánem Nemo.

Další odpovědi
Cvrčák

Zajisté, rád bych prožil atmosféru z Fitzgeraldova Velkého Gatsbyho. Ten příběh hořké lásky, velkých myšlenek a současně deziluzí. Setkat se s onou smetánkou, oplývající touhou žít si svůj americký sen…

Jinak ten film – Klik, život na dálkové ovládání

zjentek

Já bych šel s Funésem honit Fantomase a taky bych si obšlehnul různý kámásútry.

led

Mnohí z nás pri čítaní ozajstných kníh takto dokážu cestovať časom a priestorom, odpútať sa od súčasnej reality bez ohľadu na dobu a priestor a ponárať sa do hlbín hrdinovej (hrdinkinej) duše a prežívať ich (naše) príbehy.
Občas pozorujem ľudí pri čítaní, sledovaní filmu, divadelnej hry a vidím na nich hĺbku ich ponoru do deja a stotožnení sa s hrdinami príbehov bez ohľadu na skutočný a fiktívny vek, pohlavie a živočíšny druh.
Fantázia je mocná čarodejka.
Napríklad môj obrázok vedľa mena je práve z takej cesty do ďalekej minulosti (príbeh Pach vlkov)
"Všade tma a ticho, ani vtáčika letáčika nie je vidieť, zver nepočuť. Asi je už opustená.
Zložím sa pod strieškou verandy. Pomaly sa prepadám do tmy…

Cítim pach verných vlkov. Vnáram prsty do ich srsti.
Rachot neprestáva… Z neba záplavy vôd tečú. Otváram oči…
Čo je? Čo sa stalo?
Luna zbledla. Stíchli bubny, zmĺkli trúbky, vybuchlo ticho.
Svorka mojich vlkov stojí okolo mňa. Vodcu držím pevne za srsť. Pred nami čaká boj o život a slobodu. O budúcnosť!"

Rokio

Ano, rád bych se vydal do světa Harryho Pottera, kdybych měl tu možnost. Ještě více by se mi ale líbilo přenést se do světa jedné z mých oblíbených počítačových her.

Emefej

Ano, rád bych poklábosil s broukem Pytlíkem.

aliendrone

Ale jo, i dnes by se pár takových knih našlo. Namátkou bych vraždil jen abych mohl být na palubě Endeavour (A.C. Clarke – Setkání s Rámou). V mládí jsem měl rád i historické romány (např. Quo vadis?, Egypťan Sinuhet) a vůbec jsem přelouskal kdeco, i „obal od toaleťáku“. Dnes už beletrii moc nečtu (odkládám na „až bude jednou čas“), obvykle mne rozčilují postavy a jejich počínání (zpravidla VELMI idiotské). Na druhou stranu je to zajímavá sonda do myslí jiných, vždy si říkám, jestli je vůbec takový charakter/způsob myšlení a jednání v životě vůbec MOŽNÝ. :)

No a životní praxe mi odpovídá (ať jde o jakoukoliv podivnost) – to ještě ANI ZDALEKA není limit! ;) :D :D

JežíšKristus

Nečetl jsem to ale plně souhlasím

Rocker

Čtu především postapokalyptickou literaturu,kde zbytky lidstva bojují o přežití.Nevim,jes­tli bych se zrovna v takové době chtěl vyskytnout:-)

elkon

Slohové práce nečtu.

aliendrone

Emefej>>> Fakt jo? Zrovna teď mám pocit, že chceš klábosit SE MNOU! To je zase den… ;)

Disraeli

elkon, hele prostě je nečti. Koho zajímá, že je nečteč. Nečteš, tak nečšteš a neřeším, bože..!
Když máš něco PROTI, piš si sám jak chceš, já si píšu jak chci a jak mi to vyhovuje, ale že ti to vadí… prostě jen tvoje věc. :P
Dej nám seznam všeho, co nečteš nebo neděláš a co tě nezajímá (hádám, že nekonečný), ať máme o tobě víc tolik „fantastických“ informací.

Disraeli

Cvrčák, no nevím jestli je to ten film (i když přiznávám, že si ho už vůbec nepamatuji), ale mám pocit, že to bylo malikno jiné a o něco starší (možná z devadesátých?), snad něco podobného.
Ale jako možná to je on, nevím. Každopádně díky. :)