Vašek123

Chtěl bych se zeptat, jestli dřepy ničí klouby a vazy?

Nejlepší odpověď
Orange

Pokud to nebudeš přehánět. Podle logiky některých bys totiž měl asi celý život ležet na posteli v brnění.

Další odpovědi
pusinka50

Ano ničí. Všechny sporty, které zatěžují nadměrně kyčle, kolena a kotníky a nesou při sportu váhu celého těla, ve finále ničí vazy a klouby. Ať již se jedná o vzpírání nebo poskakování při ping-pongu či o běh. Proto se poslední dobu doporučují k pohybu pouze svižné procházky, nebo plavání, kdy je tělo nadlehčováno či jízda na kole. Maximálně úměrné posilování ve fitness.

M.

Neničí. Nebo aspoň ne v nějaké velké míře.
Záleží, jestli ty dřepy děláš správně a takhle to platí u všeho. Pokud z nich měl někdo problémy, tak je dělá zle.

ladaadal

Zrovna dřepů bych se nebál, znát by to bylo, až při dřepech s výskokem. Klouby se nijak zvlášť neničí, když se jen hýbou, horší je to při nárazech.