julie90

Dřepy.....

Když budu každý den dělat kolem 150i dřepů a postupně si dávku budu zvyšovat a zdravě se stravovat, po jak dlouhé době půjde poznat že jsem zhubla ?

Nejlepší odpověď
Marry Jane

Velmi brzy, ale pokud nechceš kromě štíhlé postavy mít i velké svaly, měla bys ty dřepy trochu omezit ;)

Další odpovědi
Alesh

🙂

choď sportovat… kolo, běh na měkčím povrchu, plavání, inline atd. Tu stravu to chce samozřejmě taky mít rozumnou. Je to dlouhodobý proces, který chce vůli a vytrvalost. Vymyslet si blbinu dělání 150 dřepů denně to umí kdejaký nazdárek, ale to je většinou k ničemu. Nehledě na fakt, že dřepy namáhají kolenní klouby, takže pokud jsi špekbuřt, tak tě akorát budou bolet kolena. A taky je dobré zapojit i jiné svaly než jen stehna, jasné? 😉

da ny

Dřepy, zvláště v tak přehnaném množství jsou po 15 letech u dívek nebezpečné a rizikové, stejně jako kleky (ortopedie).

Kelt

Tak za prvé to nedokážeš, tak si nedávej nesplnitelné cíle. A dřepy nejsou nejlepší věc na hubnutí, to už je lepší běh, jízda na kole, in line brusle atd nebo nějaké hry, případně tanec. A hubnutí, se zaměřuje na dolní končetiny a ne na břicho, záda, stehna. A tak zesílíš v nohách. Lepší 3 × 10 dřepů se zátěží – třeba sourozenec na ramenou, než 150 bez zátěže.

msi

Dřepy sice zapojí velké množství svalů, což je pro spalování tuku zásadní, ale nemylsím, že nějak závratně zhubneš takle..spíš si vyber nějáký jiný pohyb… běh, popř. pás ve fitku, veslovací trenažer, rotoped, chod si zacvičit ať si zpěvníš tělo. Studuj na netu. Ale dřepama zpevníš hýždě, stehna, když budou dost hluboký pod paralel aspoň..
Když už je tu pojem dřepy…jen pro jasnost, protože lidi kolikrát cvičej blbě a kurvěj si kolena, takže: nikdy nezačínat dřep pohybem v kolenou, ale vždy v bocích tzn. sedat si nejprve jakoby a až pak kolena pokrčovat, kolena by taky neměly jít přes špičky…