Elk

Chodíte na houby? Kolik druhů s jistotou poznáte, aby jste se neotrávili?

Nejlepší odpověď
ten který je

Vzhledem k tomu že můj otec byl dobrý houbař,tak jich poznám celkem dost,ale když si sebemín nejsem jistý raději nic neberu.

Další odpovědi
Miroslavst

babku a takovou tu hnědou houbu se žlutým houbovitým spodkem, co zmodrá když se na něj sáhne.
Jiný nesbírám ikdyby jich tam bylo milion.

Jahoda

Znám některé a ty sbírám. Když si nejsem jistá či neznám, neberu. 😉

martina1

Tak to bude asi modrák hřib koloděj.Nevím kolik jich znám,ale houbaření je má vášeň,ke které mě přivedl už můj děda.Letos jsem docela ráda,že u nás zatím neroztou.doufám,že v září vše doženu.Jinak sbírám křemeňáky,kozá­ky,modráky,rů­žovky,podmáslí­ky,saměťáčky,ho­lubinky,václav­ky,bedly,píchav­ky,žampiony,klou­zky,ryzce,hříb­ky a teď mě jiné nenapadají,možná jsou to všechny.

9 řemesel

Tak to je nápor …ale dopočítal jsem se na 15.Uff.

panenka

Na houby chodíme každý rok já osobně sbírám hřiby teta,manžel a strýc zbytek hub protože se v houbách ještě tak moc nevyznám tak aby po udělání a snězení pak nebyli kaput.

Michal

Asi tři.Rád je sbírám,tudíš na ně rád chodím.

kapka

No víc jich je, které s jistotou nepoznám. Ale asi před čtyřmi roky jsem se naučila poznávat jedlou muchomůrku růžovku a to tak, že když jsem něco takového našla, kamarádsky jsem to odnesla sousedce s tím, že to nepoznám, nejím. Když si ode mě vzala několik várek, neprotestovala a stále žila, tak jsem usoudila, že už to můžu začít jíst taky. 🙂

verka

Nevím kolik druhů sbírám, ale nejraději bych sebrala třeba jenom jednu, a to pýchavku obrovskou. Úžasně chutná houba! Proto ji asi jen tak nemohu najít.