Mr.KerryN

Chodím na gymnázium a chci studovat architekturu. Poradíte, zda zvolit nějaký kroužek nebo kde zjistit další informace?

Chodím na gymnázium a chtěl bych být architekt a rád bych se zeptat na jaký kroužek chodit nebo co si zjistit.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Pokud se zajímáte o studium architektury, bylo by dobré navštívit třeba přípravné kursy pro přijímací zkoušky či kursy kreslení, které vám pomohou zvládnout složit talentové zkoušky.

Máte na škole nějaké kroužky? Nebo kde je chcete navštěvovat?

Třeba v Brně se skládají uvedené í přijímací zkoušky

„Vstupní zkouška je tvořena dvěma částmi – talentovou (kresba kompozice geometrických těles, kresba sedící postavy dle živého modelu a návrh interiéru dle konkrétního zadání) a dále odbornou (deskriptivní geometrie (řešení tří zadání), matematika (test) a odborná rozprava).“

Nestačí mít jen talent na MAT, třeba víc na geometrii, využijete později i , ale i představivost, kresbu podle skutečnosti atd.

Záleží na fakultě a oboru.

Podívejte se do odkazu. na srovnání oboů r architektura na VŠ v Praze, Brně a Liberci.

https://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/porovnani-oboru-architektura

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jen opravím Keplera: v matice a fyzice musí být dobrý stavitel, architekt především v prostorovém kreslení, mít představivost, znát trohcu historii, je to spíš tvůrčí, až umělecký obor, takže doporučuji kreslení a podobně …

Kepler

Žádný kroužek nepotřebuješ, stačí být dobrý v matematice a fyzice a pak absolvovat přijímačky na příslušnou VŠ.